29.04.2018 13:47


Nová hala pro brněnskou Kometu by mohla stát za čtyři roky

Autor: Tomáš Kiss | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Ve středu a ve čtvrtek bude v Jihomoravském kraji na návštěvě vláda Andreje Babiše. Premiér v demisi chce projednat hlavně novou multifunkční halu pro Kometu na brněnském výstavišti. Původně se měl stadion začít stavět už před rokem, nakonec ale stavba začne až v roce 2020. Začátek stavby se podle premiéra posunul kvůli vypořádání s majiteli pozemků Za Lužánkami. 

Brno - Vláda Andreje Babiše v demisi navštíví Jihomoravský kraj. Na svém twitterovém účtu to v pondělí oznámil premiér Andrej Babiš. Vládní výjezd by měl trvat dva dny. Kabinet kraj navštíví 2. a 3. května. Klíčovým bodem, který se bude na návštěvě řešit, bude nová multifunkční hala pro brněnskou Kometu.

Babiš halu hokejistům slíbil už před rokem, stavbu však komplikují výkupy pozemků Za Lužánkami, kde měla hala, vedle zamýšleného fotbalového stadionu, původně stát. Teď brněnští zastupitelé jednají o jejím umístění na brněnském výstavišti, na místě současného velodromu, který se přesune do areálu na ulici Hněvkovského na Komárově.

Podle brněnského primátora Petra Vokřála bude hala stát asi 1,4 miliardy korun. Na jejím zaplacení by se mělo podílet město, kraj i stát. „Stavba by mohla začít v roce 2020 a skončit o dva roky později,“ odhadoval na svém Twitteru Babiš.

„Harmonogram návštěvy ještě není kompletní. Obecně lze říci, že v jednotlivých regionech jede premiér a členové vlády na místa, ve kterých se kraje potýkají s nějakými problémy,“ řekla tisková mluvčí vlády Barbora Peterová.

Redakce se pokoušela získat vyjádření vedení Komety Brno, to ale nereagovalo a na otázky neodpovědělo.

Vláda v demisi by chtěla postupně navštívit všechny kraje republiky. Od března už navštívila Zlínský, Liberecký, Středočeský, Královéhradecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj. Server iRozhlas.cz prozatím vyčíslil sliby nové vlády na 131 miliard korun. Nová hala pro Kometu v tomto souhrnu ale ještě započítaná není, stejně tak chybí krytá sjezdovka, kterou Babiš slíbil olympionikům.

Klíčová slova: Andrej Babiš, Brno, Kometa, hala

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.