19.11.2018 10:46


Nová hra LApka na principu geocachingu představí brněnská místa v hádankách a úkolech

Autor: Ketrin Jochecová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Lužánky, Čertova rokle nebo Wilsonův les. Třeba tam si lidé mohou vyluštit šifry nebo se obohatit znalostmi z nově spuštěné aplikace LApka. Stačí při procházce zapnout data a GPS signál. Účastníci hry po úspěšném zakončení trasy navíc získají možnost hlasovat pro projekt, který se v Brně postaví.


Brno – Hráči Lapky mají na výběr ze tří úrovní – znalec, hádankář a mrňous. První z nich ocení ti, kteří nechtějí aktivně plnit úkoly, ale rádi se dozvědí zajímavosti o Brně. Hraví uživatelé si vyluští šifry v úrovni hádankář a úroveň mrňous využijí rodiče s dětmi. „Prošla jsem si okruh v Lužáneckém parku a moc mě to bavilo! Poznala jsem zákoutí parku, o kterých jsem ani netušila, a dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí třeba o tamní kašně nebo bludišti," popsala šestadvacetiletá hráčka Kristýna Kolibová.

LApka má sedm okruhů a odkazuje tím k 70. výročí lužáneckého Střediska volného času, jehož zaměstnanci za hrou stojí. Za každý splněný okruh po deseti stanovištích získá hráč jeden hlas, kterým může rozhodnout, jaký z projektů se v Brně postaví, celkem tedy může hlasovat sedmi hlasy. Mezi návrhy se nachází například lanová dráha pro děti, venkovní altán či naučná stezka. „Projektů bude tolik, kolik se vleze do rozpočtu od magistrátu,“ řekla vedoucí hry Kateřina Děkaníková. Pokud tedy vyhrají levnější projekty, může se jich postavit i více.

Hru v podobě webové aplikace si můžou zájemci stáhnout na mobilní telefony se systémem Android či iOS od 7. listopadu. Hlasovat pro projekty je možné až do 20. června 2019.

Klíčová slova: aplikace, mobil, brno, hra

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.