30.04.2011 08:55


Novinka při hubnutí: bezbolestná liposukce

Autor: Lenka Tůmová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Shodit kila bez chirurgického zákroku, bolesti, stresu, traumat nebo nutné rekonvalescence. Takhle lze zjednodušeně charakterizovat novou metodu hubnutí, takzvanou kavitaci.

Česko – Současná moderní doba nabízí lidem mnoho způsobů jak shodit přebytečná kila. Někteří drží drastické diety, jiní své tělo trápí v tělocvičně nebo podstupují bolestivé liposukce. Nová éra však přináší jinou možnost. Bezbolestnou metodu hubnutí, takzvanou kavitaci. V posledních měsících si získává v Česku stále více příznivců. „Poprvé jsem ji vyzkoušela v únoru, od té doby jsem už byla pětkrát. Jsem nadšená, odpočinu si a zbavím se přebytečných centimetrů,“ řekla Jana Kozáková.Dlouhé nohy, tělo bez tuku. To je ideální představa většiny žen, které se pomocí kavitace zbavují přebytečných tuků. Foto: Lenka Tůmová.

Metoda kavitace funguje na principu nízkofrekvenčního ultrazvuku, který šetrně rozbije obal tukové buňky. „Ta se v podstatě rozpustí,“ uvedla Tereza Mekisková, která provádí kavitační ošetření. Podle ní tělo určitou část rozbité buňky absorbuje a využije ji jako vlastní zdroj energie. Další část buňky zpracují játra a zbytek se vyloučí lymfatickým systémem ven z těla.

Přestože se většinou tenhle postup setkává s kladným ohlasem, stále existuje řada lidí, kteří s ním mají negativní zkušenosti. „Ačkoliv jsem po kavitaci pravidelně cvičila a zdravě jedla, po půl roce jsem přibrala tři kila. Ztloustla jsem jen v neodsátých částech například na stehnech, se kterými jsem nikdy neměla problém,“ vysvětlila Dana Straková. Podle ní si mnoho žen neuvědomuje, že když se jim tuk odněkud ubere, jinde se musí přibrat. „Na ošetřených  místech už nepřiberu, o to více se mi tuk ukláda v ostatních partiích, které ve výsledku působí nepoměrně,“ dodala.

Kavitace patří mezi bezbolestné ošetření, které může vyvolávat i příjemné pocity. „Samotné ošetření není bolestivé, v některých partiích dokonce cítím masáž,“ doplnila Kozáková. Podle odborníků však mohou tuhle metodu doprovázet i zvláštní zvuky. „Při aplikacii mohou klienti slyšet pískání nebo zvonění v uších, což může být nepříjemné,“ informovala Mekisková.

Aby bylo ošetření co nejúspěšnější, lidé by měli dbát rad odborníků. „V den kavitace i po kavitaci klientům doporučuji vynechat kofeinové a alkoholické nápoje. Měli by naopak více pít a jíst lehčí stravu,“ objasnila Mekisková. Podle ní se totiž intenzivním pitným režimem a zvýšenou fyzickou aktivitou urychlí vylučování rozpuštěných tuků z těla.

Kavitace je považována za bezpečnou alternativu liposukce, která je vhodná pro dospělé muže i ženy. Podle Mekiskové by však neměla být prováděna klientům, kteří mají různé akutní onemocnění, problémy se srdcem, s vysokým krevním tlakem nebo játry. „Stejně tak ji nedoporučuji těhotným a kojícím ženám,“ doplnila.

Cena jedné hodiny kavitace se pohybuje od jednoho do pěti tisíc korun. Záleží však na rozsahu odsátých partií. 

Klíčová slova: kavitace, bezbolestná liposukce, kavitační ošetření

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.