19.10.2010 00:24


Nový aquapark poskytne zábavu, ale ničím nepřekvapí

Autor: Ondřej Ekl | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Otevřením wellness centra v Kuřimi u Brna skončily roční práce na místním plaveckém areálu. Není na co si stěžovat, místo bazénu aquapark, fitness centrum, masáže a restaurace. Ale překvapí něčím?

            Rekonstrukce plaveckého areálu v Kuřimi u Brna, která trvala více než rok, byla ukončena slavnostním otevřením a 10. října provozovatelé uvedli centrum do zkušebního provozu. Přestože areál nabízí všechny možné druhy rekreace, včetně masáží, fitness centra a restaurace, největší pozornost budí aquapark a jeho vodní atrakce. Po nedávno otevřeném kohoutovickém areálu se tak jedná o druhý aquapark v blízkosti Brna. Doposud se milovníci vody museli spokojit s klasickými bazény nebo si zajet až do Vyškova. Po prohlídce kuřimského Wellness centra, jak se areál sám prezentuje, můžeme říct, že svoje zákazníky uspokojí, ale ničím nepřekvapí.
            Výhodou je výborná dostupnost, navíc aquapark neleží v příliš zastavěné oblasti. Pro brněnské návštěvníky je nejsnazší cesta po rychlostní silnici směrem na Svitavy, a pokud správně odbočí na Kuřim, areál nemohou minout. Nachází se v blízkosti polikliniky a fotbalového stadionu přímo u hlavní silnice a disponuje rozsáhlým parkovištěm.
Wellness Kuřim
            Pokud jste se rozhodli aquapark navštívit, dostanete po zaplacení vstupného na pokladně náramek s čipem, který má několik funkcí. Na terminálech u bazénu si s jeho pomocí můžete zkontrolovat zbývající čas vašeho pobytu. Také si s jeho pomocí zamknete skříň s věcmi a jako bonus je s ním možno zaplatit útratu v automatech u bazénu, která vám bude vyúčtována při odchodu. Šatny samotné připomínají svým uspořádáním labyrint, a protože je tam velké množství zrcadel, může se vám stát, stejně jako mě, že jednoduše zabloudíte.
            Průchodem přes sprchy vejdete už do samotného prostoru aquaparku. Pro kondiční plavání je určen pětadvacetimetrový plavecký bazén se čtyřmi dráhami, což se může zdát jako nedostačující, ale vzhledem k tomu, že většina návštěvníků věnuje svoji pozornost různým atrakcím, je v něm spousta místa. Pokud budete do vody skákat, je dobré vědět, že hloubka bazénu se pohybuje od 1,1 do 1,6 metru, takže pozor na hlavu.
            Už ve starém areálu fungoval menší školní bazén, který měl tu výhodu, že jej vybavili posuvným dnem. Ten je tu i nyní, navíc vybavený jakýmsi „sprchovodopádem“ (viz. foto). Zaujme především menší děti, je také určen pro školy a školky. Pokud si ho někdo pronajme, může zvolit hloubku od 10 centimetrů po 1,6 metru. Kousek od bazénu je brouzdaliště pro ty nejmenší neplavce.
            Pro většinu návštěvníků je bezesporu největší atrakcí 75 metrů dlouhý tobogán. Pokud budete mít trpělivost a vyčkáte delší frontu, můžete na pokyn semaforu skočit do tunelu, ve kterém překonáte sedmimetrové převýšení. Tobogán je místy uzavřený a některé zatáčky jsou dost prudké. Přestože jsem se bavil, po prvních pár jízdách jsem byl domlácený a s krvavým šrámem na lokti. Ale je to každého volba. Děti do deseti let mohou jet stejně pouze v doprovodu rodičů. Výjezd z tobogánu je ve venkovním vyplavávacím bazénu. Ten je krčkem spojený s rekreačním.
            Ten nabízí poměrně standardní možnosti vyžití. Je tu vodní hřib, jehož smysl mi vždy unikal, masážní lavice s několika vzduchovými tryskami nebo „divoká řeka“, totiž kruhový koridor, po jehož obvodu vás pohání trysky. Pobaví, nepřekvapí. Za zmínku rozhodně stojí, že bazény jsou vybaveny zařízeními umožňujícími pobyt vozíčkářů.
            V areálu můžete relaxovat také ve vířivce nebo parní lázni, tady ovšem platí, že „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Zejména vířivka je neustále okupována spoustou návštěvníků, kteří převyšují maximální kapacitu vany dvojnásobně. Dobrým nápadem je odpočinková místnost s automaty na teplé nápoje a občerstvení, vybavená navíc televizí. Hotovost u sebe mít nemusíte, postačí váš náramek s čipem.
            Ceny za pobyt v aquaparku jsou standardní. Základní vstupné na hodinu a půl je sto dvacet korun, ale v nabídce je velké množství slev (obzvláště pro děti a rodiny) a permanentek, které tuto cenu zredukují. V ranních hodinách je navíc možné zaplatit vstup pouze do plaveckého bazénu v rámci kondičního plavání, kdy vás šedesát minut vyjde na maximálně čtyřicet pět korun. Otevírací doba aquaparku je ve všední dny od půl sedmé do devíti hodin večer. O víkendech a svátcích bazén otevírá v devět hodin dopoledne. Více informací najdete na stránkách centra na adrese www.wellnesskurim.cz.
            Výstavba atraktivního rekreačního centra Kuřimi rozhodně prospěje. I když se nejedná o nic revolučního, aquapark nabízí tradiční zábavu pro rodiny i jednotlivce. Bavil jsem se tam i já, ale zvolená doba, totiž hodina a půl, je tak akorát na prozkoumání všech zákoutí bazénu. Později už by se člověk mohl začít nudit.

Klíčová slova: wellness kuřim, aquapark

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.