28.04.2016 13:32


Nový brněnský bar nabídne čtyři různé podniky v jednom

Autor: Kristýna Svrdlinová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Kdo otevře nápojový lístek Baru, který neexistuje, najde mezi dvacítkou nápojů pojmenovaných po různých brněnských podnicích i koktejl s názvem Čtyři pokoje. Takový podnik v Brně zatím není, za několik měsíců jej však Brňané v centru města najdou. Jde o třetí podnik majitelů Baru, který neexistuje a Super Panda Circusu, jenž svůj název odvozuje od čtyř různých podob, které v průběhu dne vystřídá.

Jeden z koktejlů v Baru, který neexistuje nese název Čtyři pokoje. Odkazuje na nový podnik, který jeho majitelé plánují otevřít. Foto: Facebookový profil Bar, který neexistujeBrno – Bar, který neexistuje a Super Panda Circus, dva vyhlášené brněnské bary, budou mít nového sourozence. Jejich zakladatelé, Jan Vlachynský a Andrej Vališ, se na přelomu léta a podzimu chystají otevřít nový podnik s názvem Čtyři pokoje. Sídlit bude ve Vachově ulici v centru Brna na místě bývalého non-stopu Černá perla. Od něj se nechá inspirovat délkou provozu, bude totiž otevřen téměř nepřetržitě a za tu dobu vystřídá podobu čtyř různých podniků. 

Čtyři pokoje ráno začnou jako kavárna. „Lidé u nás budou moct posnídat a dát si kávu. S příchodem oběda se nabídka vystřídá a pro zákazníky bude až do odpoledne připraveno něco malého k snědku,“ vysvětlil jeden ze zakladatelů Jan Vlachynský. K večeru se pak Čtyři pokoje promění v koktejlový bar. „Nakonec přijde klasický dive bar (noční podnik – pozn. red.), do kterého člověk zapadne a odejde až za svítání,“ popsal Vlachynský s tím, že podnik si dá nad ránem krátkou pauzu, takže nepůjde přímo o non-stop.

Udržet takový podnik v chodu nebude úplně snadné. „Z provozního hlediska jistě nepůjde o jednoduchou záležitost, zvlášť ve chvílích přeměny z jednoho typu na další,“ okomentovala chystaný podnik šéfredaktorka časopisu Barlife Soňa Hanušová. Tento časopis každoročně vyhlašuje soutěž Czech Bar Awards, v níž už byly Bar, který neexistuje a Super Panda Circus několikrát oceněny a šanci na úspěch vidí Hanušová i u Čtyř pokojů. „Koncept je bezesporu zajímavý a velmi se mi ten nápad líbí,“ dodala.

Čtyřmi pokoji jsou nadšení i zákazníci dosavadních dvou barů, kteří jsou zvyklí na kvalitní nabídku koktejlů. Proto jsou teď zvědavi, co je čeká, jelikož v Čtyřech pokojích nepůjde jen o koktejly. „Nápad se mi líbí, myslím, že něco takového v centru Brna chybí. Bar, který neexistuje i Super Panda Circus jsou mé oblíbené bary, takže nový podnik určitě navštívím,“ řekla jedna z pravidelných zákaznic Karolína Macečková.

Přesto, že majitelé chtějí zůstat věrni kvalitě a profesionalitě, rádi by se v novém podniku vyhnuli snobství, které občas někteří zákazníci vyčítají předchozím dvěma barům. „Některým lidem se občas zdá, že Bar a Panda působí trochu snobsky, což sice není naším záměrem, ale o to více si u Čtyř pokojů budeme zakládat na tom, aby atmosféra byla co nejvíce domácí,“ dodal Vlachynský.

Kromě Čtyř pokojů plánují Vališ s Vlachynským ještě jeden další podnik. Otevírat se bude asi až v roce 2018, Vlachynský ale slibuje, že půjde o něco opravdu velkého. „Pořád to bude o koktejlech, ale důležitou roli tam bude mít i jídlo. Navíc to chystáme ve velmi zvláštních prostorech,“ prozradil. Šlo by tak už o jejich čtvrtý počin v řadě. Svůj první podnik, Bar, který neexistuje, otevřeli v roce 2012. O dva roky později pak představili druhý bar, Super Panda Circus. Oba dva už byly několikrát oceněny cenami Czech Bar Awards a řadí se mezi nejlepší coctail bary u nás. 

Klíčová slova: Čtyři pokoje, Bar který neexistuje, Super Panda Circus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.