30.10.2017 19:42


Nový brněnský pivovar Moravia oživí starou tradici

Autor: Aneta Matyšová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Nově otevřený pivovar Moravia je největším minipivovarem v Brně a druhým největším pivovarem v moravské metropoli. Moravia chce produkovat spodně kvašená piva, ta se pod touto značkou vařila naposledy v polovině 20. století. V budoucnu plánuje skupina Czech Craft Beers, pod kterou Moravia patří, budovat další pivovary.

Brno – Spodně kvašená piva produkuje nově vzniklý brněnský minipivovar Moravia pod záštitou společnosti Czech Craft Beers. Moravia navazuje na tradici stejnojmenného pivovaru, který v Brně fungoval od konce 19. století a nacházel se na ulici Kotlářská. Současný pivovar v Medlánkách je podle jeho ředitele jeden z nejlépe technologicky vybavených minipivovarů v Česku. Náklady na jeho zřízení se pohybovaly v milionech korun.

Provoz nového pivovaru má nyní kapacitu 6000 hektolitrů piva za rok, společnost počítá s navýšením na 9000 hektolitrů v polovině příštího roku. Moravia se tak přiblíží hranici průmyslových pivovarů. „Věříme, že tato investice přinese své ovoce, zejména v průběhu následujících let při využití plné kapacity,“ řekl obchodní ředitel Czech Craft Beers Petr Měcháček.

Moravia bude celoročně nabízet piva jako Jošt 10, Petrov 12 a speciál Rathaus 11. Lidé mohou piva z nového minipivovaru ochutnat v patnácti brněnských podnicích. „Chceme dodávat pivo na trh ve špičkové kvalitě, se servisem na úrovni velkých pivovarů, avšak s chutí piva z malého pivovaru, uvedl vrchní sládek společnosti Jan Grmela. Do budoucna chce společnost podle Grmely svá piva rozšířit do dalších podniků na jižní Moravě, časem exportovat například do Bratislavy.

Dalším plánem do budoucna je pro společnost výstavba až čtyř dalších malých pivovarů v jihomoravském regionu. Nabídka piva z minipivovarů může podle Grmely přitáhnout do hospod více lidí. „Z přístupu velkých pivovarů, které na trh čím dál tím častěji uvádějí speciální várky, je zřejmé, že se zákazník začíná dívat nejen na peníze, ale i na kvalitu a zajímavost toho, co konzumuje,“ řekl Grmela.

Počet minipivovarů v Česku každoročně roste. V Brně dále fungují například Líšeňský pivovar, pivovar u Richarda nebo pivovar Pegas. V Česku jich je v současné době v provozu jich více než tři sta padesát. Tuzemsko tak následuje trend západní Evropy, kde je malé pivovarnictví stále populárnější. 

Klíčová slova: Pivo, minipivovary, Moravia, pivovar

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.