04.10.2018 13:13


Nový sociálně zdravotní komplex vznikne na Červeném kopci

Autor: Veronika Kusalíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nový sociálně zdravotní komplex vznikne v areálu bývalé léčebny dlouhodobě nemocných na Červeném kopci v Brně-Štýřicích. Středisko s téměř dvousetlůžkovou kapacitou poslouží převážně seniorům a dlouhodobě nemocným, vzniknout by mělo do čtyř let. Vítězný návrh komplexu v úterý schválila a zveřejnila městská rada.

Vizualizace budoucího sociálně zdravotního komplexu na Červném kopci

Brno – Soutěž o nejlepší návrh komplexu, kterou vyhlásila Kancelář architekta města, vyhrál pražský architektonický ateliér RANGHERKA 5. Porotu zaujal svým jednoduchým řešením bez nutnosti radikálních zásahů do okolí. Nové středisko bude čítat čtyři budovy, jedna z původních zůstane zachována a čeká ji rekonstrukce. „Vítězný návrh jsme zvolili, jelikož se chová citlivě k území. Jednu část prostor věnuje pavilonům, druhou pak parku, do kterého bude komplex zasazen,“ okomentoval ředitel kanceláře architekta města Michal Sedláček.

Nový komplex nahradí původní léčebnu dlouhodobě nemocných a ubytuje až sto devadesát osm pacientů. Účel zařízení zůstane stejný, rozšíří se však o péči pro seniory. „Povaha centra bude sociálně zdravotní, to znamená něco mezi léčebnou pro dlouhodobě nemocné a domovem důchodců,“ uvedl první náměstek primátora a člen soutěžní poroty Petr Hladík. Součástí prostor bude také zázemí pro medicínské centrum a rehabilitaci.

Architektonické soutěže vyhlášené letos v červnu se celkově zúčastnilo patnáct zájemců. Nyní je v plánu zpracování investičního záměru a jednání s autory vítězného návrhu o zakázce na zpracování projektové dokumentace. Předpokládaná cena projektu je okolo tří set milionů korun. Komplex by měl být dokončen do čtyř let. 

Klíčová slova: brno, červený kopec, léčebna, zdravotnictví

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.