20.04.2015 19:50


Olomoucké výstaviště už za pár dní provoní tisíce květin

Autor: Lubomír Dohnal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Tento čtvrtek startuje v Olomouci čtyřdenní jarní etapa mezinárodní květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc.  

Olomouc - Největší a nejstarší květinová výstava v Česku, Flora, se uskuteční v olomouckých Smetanových sadech od 23. do 26. dubna. V hlavní expozici nazvané Smyslů plná zahrada si návštěvníci budou moci prohlédnout tisíce kusů narcisů, tulipánů, hyacintů či modřenců a petúnií. V přilehlých pavilonech bude k vidění mnoho nejenom českých, ale i zahraničních expozicí. V okolních sadech pak zájemci mohou zakoupit vše, co se zahradou souvisí. Součástí doprovodného programu bude folkový festival Country Folk Flora či první ročník hudebního festivalu základních uměleckých škol. 

Je to již šestatřicátý ročník Flory. "Zúčastní se ho více než sto dvacet vystavovatelů z tuzemska i zahraničí,“ informoval ředitel Flory Jiří Uhlíř. Ve čtyřech pavilónech mohou hosté navštívit mnoho výstav. Členové svazu květinářů a floristů ve spolupráci se Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity nabídnou expozici České květiny. Cizí prostředí přiblíží mexická expozice ve formě mayské pyramidy. Přijedou však i pěstitelé z Německa, Polska či Holandska. Ti ukáží výstavy netradičních masožravek, sukulentů, ale také skalniček a vřesů. „Po dlouhé zimě se budeme snažit zaujmout všechny smysly návštěvníků,“ řekl Vojtěch Zahradníček z olomouckého výstaviště.

Na výstaviště přijedou i prodejci zahradnických potřeb.  Ti si pro kutily a chalupáře připravili pestrou nabídku květin, zeleniny či školkařských výpěstků. Ostatní návštěvníci se budou moci odreagovat u doprovodného programu s vystoupením dechovek a folkového festivalu Country Folk Flora. Novinkou bude premiérový ročník hudebního festivalu základních uměleckých škol z Olomoucka nazvaný Hudba v květech. „Cílem projektu je veřejná propagace výstupů uměleckých škol Olomouckého kraje. Studenti tak dostanou příležitost předvést své umění náhodným divákům,“ vysvětlil koordinátor festivalu Ladislav Gazdag. 

Organizátoři očekávají, že výstavištěm denně projde až sedmdesát tisíc návštěvníků. Z časových důvodů se může vyplatit koupit lístek online za sto korun, na místě za sto dvacet. Studenti a důchodní mají vstupné zlevněné za osmdesát korun. Zájemci mimo Olomouc mohou využít nabídky Českých drah VLAK+. Cesta do Olomouce a zpět je tak vyjde na polovinu. Výstaviště bude otevřeno každý den od devíti do šesti.

Klíčová slova: Olomouc, Flora, festival, veletrh, expozice, výstava, zahrada

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.