17.05.2019 18:14


Opravy kanalizací a vodovodů v Králově Poli budou trvat celé léto

Autor: Patrik Švec | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Prach, hluk a omezená dostupnost. S tím vším se už několik týdnů potýkají lidé žijící v blízkosti ulic Reissigova, Poděbradova a Staňkova v brněnském Králově Poli. Město totiž v těchto ulicích pokračuje v plánovaných opravách kanalizace, vodovodu a v některých místech i plynovodu. Všechny stavební práce skončí nejdříve v závěru letošního léta.

Audio

    Dominik Štancl o rekonstrukcích ulic. Autor: Patrik Švec
         
    Autor: Patrik Švec

Současný stav ulice Poděbradova. Foto: Patrik Švec

Brno – Nutnou dávkou trpělivosti by se měli vybavit řidiči projíždějící některými ulicemi Králova Pole. Dělníci v této brněnské části totiž už několik týdnů opravují nevyhovující kanalizační a vodovodní potrubí. V některých místech k tomu navíc mění i plynovod.

Největší komplikace čekají řidiče na křižovatce ulic Reissigova a Poděbradova. Právě Poděbradova ulice a navazující ulice Staňkova jsou totiž už několik týdnů prakticky nepřístupné. Řidiči bez zvláštního povolení se na ně nedostanou od května loňského roku. Od letošního března je zase kvůli opravám plynovodu uzavřen provoz v ulici U Červeného mlýna, která se Staňkovou ulicí sousedí. Kvůli objízdným trasám je pak na části několika přilehlých ulic zákaz zastavení. 

Stavební práce ale neomezují jen řidiče. Na zvýšenou prašnost a hluk v ranních hodinách si stěžují lidé, kteří žijí v domech v blízkosti těchto ulic. „Dělníci na stavbě pracují už od brzkých ranních hodin. Navíc kvůli nánosům prachu není možné ani větrat,“ říká nájemník domu v ulici Reissigova Dominik Štancl. „Dosud jsme žádné stížnosti na hluk neobdrželi,“ reagovala referentka úřadu městské části Královo Pole Michaela Šulová. 

Dělníci by měli dokončit rekonstrukci kanalizace a vodovodu v ulicích Poděbradova a Staňkova nejpozději do poloviny června. Hluk a prach z ulic ale pravděpodobně nezmizí ani pak. Následovat totiž budou práce na opravách poničené vozovky. „Provedena bude celoplošná obnova vozovky a chodníků, které budou uvedeny do původního stavu,“ napsala Renata Hermanová z Brněnských vodáren a kanalizací. Práce na vozovce a chodnících by měly být hotovy do poloviny srpna. „Harmonogram prací je plněn,“ uvedla Hermanová. Uzavírka ulice U Červeného mlýna pak pravděpodobně skončí v polovině července.

Nejde ale o jediné uzavírky v Králově Poli. Kvůli rekonstrukci kanalizace je už také několik měsíců nepřístupná třeba ulice Ruská a Šelepova. Investorem staveb je město Brno.

Klíčová slova: opravy, vodovod, kanalizace, Brno, Královo Pole

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.