08.10.2017 14:12


Otevírat podnik v Brně je před prázdninami těžké, říká majitel baru

Autor: Jan Středa | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Hned po studiích si otevřeli svůj vlastní bar. Není to však ledajaký podnik. Je to bar hráčský, někdy také nazývaný gamer bar či e-sport bar. Takové podniky se povětšinou zaměřují hlavně na hráče videoher, mohou však mít i širší obzor – deskové hry, populární filmy a knihy, komiksy a další. Robin Tomášů (24) a Tereza Málková (23) jsou majitelé podniku E-sportBar 21, který navštěvují mimo jiné i studenti brněnských univerzit.

Majitelé baru. Foto: Jan Středa

Odkud jste?

RT: Oba od Uherského Hradiště, já z Boršic.

TM: A já ze Starých Hutí.

RT: Dostali jsme se sem během studií na VUT a tam jsme se i poznali.

Co Vás přimělo začít podnikat? Máte nějaké přechozí zkušenosti?

RT: Přechozí zkušenosti žádné nemáme. Obory nás nebavily a chtěli jsme dělat něco jiného.

Proč jste se rozhodli právě pro otevření baru?

TM: Tenhle nápad původně vznikl do soutěže pro začínající podnikatele.

RT: Pak jsme si říkali, že to vlastně není vůbec špatný nápad, tak proč se do toho nevrhnout. Sehnali jsme si tyto prostory a pustili se do toho.

Potkaly Vás během vašeho podnikání nějaké komplikace?

RT: Otevřeli jsme hned před letními prázdninami, což nebyl úplně dobrý tah. Otevírat jakýkoliv podnik v Brně před prázdninami je těžké, protože studenti Brno opouštějí.

TM: Nakopla nás ale velká akce, mistrovství světa v Dotě 2. Vysílali jsme ho u nás v baru a celý podnik byl úplně plný.

Jak se tento bar liší od ostatních?

RT: Liší se v mnoha stránkách. Je to prostě hráčský bar, takže spousta věcí se tu točí okolo her. Máme tu tematické drinky, deskové hry, dvanáct počítačových sestav, X-box…

TM: I výzdoba na stěnách se týká her.

RT: Občas se tu schází i známější hráči z internetu.

Jaká je konkurence tohoto typu barů v Brně?

RT: My to nebereme jako konkurenci, jsou tu sice další dva hráčské bary, ale ty jsou na druhé straně města. Navíc oba jsou zaměřené trochu jinak než ten náš. Jeden z nich je hlavně na konzole a ten druhý na League of Legends. My jsme zaměření více všeobecně, tedy na většinu typů her.

TM: Okolní bary a hospody také jako konkurenci nepociťujeme, naopak tu máme občas více zákazníků právě díky nim – někteří se k nám chodí i levně opít.

Pořádáte nějaké akce?

RT: Jsme E-sport bar, takže pořádáme všemožné turnaje v kompetitivních hrách. Přes celé prázdniny jsme pořádali soutěž o herní počítač ve hrách Bulánci, Trackmania, Warcraft III, Dota 2, League of Legends, Worms, Counter Strike, Hearthstone. Jinak pořádáme viewing párty velkých akcí, tedy vysíláme různé akce na velkém plátně. Jednou měsíčně děláme i karaoke kvíz.

TM: Dále tu máme také hospodské kvízy, například na téma Blizzard, FPS kvíz, RPG kvíz, Harry Potter, Pán prstenů. Místnost vzadu si také lidé často rezervují na teambuildingové akce a hráčské párty s přáteli. Někdy u nás trénují také hráčské týmy.

Jaké se u vás dají hrát videohry?

RT: Máme tu již ty zmiňované hry, v nichž se soutěžilo, u některých je však potřeba, aby hráči na nich měli vlastní účet. Dále si návštěvníci mohou ze Steamu stáhnout jakékoliv své hry.

A jaké máte dostupné deskové hry?

RT: Od karet tu máme Karty proti lidskosti a Párty karty. Také Bang! a pokerové karty. Dále pak zábavní hry Alias a Aktivity. Z větších her máme Monopoly, Zaklínač, Osadníci z Katanu a Zima mrtvých.

TM: Vědomostní Český film, Světový film a Česko. Piškvorky, Člověče, na ex!, Blafuj a podobně.

Nabízíte nějaké slevy pro studenty?

RT: Jak kdy. Teď máme třeba pivo Rychtář 2+1 zdarma, ale to je pro všechny, nejen pro studenty. Co se týče nějakých herních událostí, tak třeba k šampionátům různých her máme nějaké specifické akce. Ty se ale také většinou netýkají jen studentů.

Míváte i tematické drinky?

RT: Ze všech těch možných her, například Health Potion, Mana Potion, Deadly Potion, Intellect Potion, všechny v tematických nádobkách. Dále pak Gangplank, Dr. Mundo, Leona’s Solar Flare z League of Legends, z Hearthstonu Dr. Boom a Noble Sacrifice, no a z Counter Strike máme Dust a Flash Bang.

Hledáte v současnosti brigádníky?

TM: Hledáme. Ne sice nějak aktivně, ale hodil by se nám nějaký kluk, co rozumí hrám.

Klíčová slova: rozhovor, bar, e-sport, E-sport bar 21, gaming, deskové hry

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.