29.09.2018 19:27


Peníze z blešího trhu pomohou kočkám v nouzi

Autor: Hana Kotoučová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Opuštěným a nemocným kočkám mohli lidé pomoci od pondělí do středy na osmém blešáku, který se konal v kočičí kavárně Pelíšek v centru Brna. V nabídce bylo nejen oblečení a šperky, ale i hračky nebo potřeby pro domácí mazlíčky. Za zvolené kousky zaplatil každý návštěvník tolik peněz, kolik chtěl. Celkem se vybralo bezmála padesát tisíc korun.

Brno – Dámské i pánské oblečení, boty, knihy, šperky, hračky, dekorace do bytu ale i kuchyňské potřeby si mohli od 24. do 26. září zakoupit návštěvníci osmého blešího trhu v brněnské kočičí kavárně Pelíšek. Veškerý výtěžek šel na pomoc kočkám z útulku Opuštěné kočičí tlapky.  

Předměty k prodeji mohl věnovat kdokoliv. „Bleší trh mi přijde jako dobrý nápad. Využijí se věci, které jsou někomu sice k ničemu, ale jinému člověku udělají radost. Navíc má ještě skvělý pocit, že pomohl kočkám, které pomoc opravdu potřebují,“ řekla návštěvnice Martina Oščádalová. 

Věci neměly pevnou cenu. Lidé zaplatili tolik, kolik chtěli. „Blešák je už rozšířenější, chodí více lidí. Velké ohlasy má i na sociálních sítích. Tentokrát se podařilo vybrat krásných 49 180 korun," řekla majitelka kavárny Kateřina Obrtelová. 

Péče o kočky není levná záležitost. Peníze za blešáky Opuštěným kočičím tlapkám hodně pomáhají. „Za všech osm blešáků se vybralo již více než 320 tisíc korun. Peníze se použijí na zaplacení veterinární péče, zakoupení krmiva a na to, co je nejvíce potřeba,“ uvedla zakladatelka spolku Opuštěné kočičí tlapky Anežka Štelclová. „Máme teď mnoho koťat a ta jsou hodně finančně náročná, protože mají slabou imunitu a u veterináře je tak s nimi člověk téměř pořád,“ doplnila Štelclová. Společně s dalšími dobrovolníky se momentálně stará přibližně o sto padesát nemocných, zraněných či opuštěných koček. 

Návštěvníkům se na blešáku líbilo. „Sice jsem zde poprvé, ale jsem moc mile překvapená. I když zde není moc volného prostoru, každý kout je využit maximálně a je zde jak spousta praktických věcí, tak i knihy a oblečení. Každý si tak může vybrat podle své chuti a přispět na dobrou věc,“ popsala prostor kavárny studentka Jana Říhová.

První bleší trh na pomoc kočkám z Opuštěných tlapek organizátoři uspořádali v Pelíšku v roce 2016. Letos mohli zájemci podpořit kočky za pomoci nákupu na bleším trhu již třikrát. Poslední letošní blešák plánují organizátoři uspořádat na přelomu listopadu a prosince. 

Klíčová slova: kočky, bleší trh, Pelíšek, kočičí kavárna, útulek

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.