28.03.2015 01:04


Peníze z Hadrárny půjdou tentokrát do Kamerunu

Autor: Štěpánková Natálie | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nakoupit si oblečení, dát si kávu s přáteli, zpomalit módu a pomoct Kamerunu, to vše stihli ve středu návštěvníci dvacáté brněnské Hadrárny v Café Atlas. Mezi stánky s obnošenou módou byl i jeden patřící organizaci Kedjom-Keku, která chce zachránit kamerunský mlžný les. Celý výtěžek z prodeje půjde právě do Kamerunu. 

Brno — Hadrárna je trh lidí pro lidi, nakupovat a prodávat zde může každý. Ve středu se Hadrárna spojila s projektem Voda pro Kamerun. „Kedjom Keku tady měli svůj stánek a Atlas samotný je zapojený do projektu Voda pro Kamerun. Také jsme se domluvili s ostatními prodejci, že z výdělku věnují část peněz na záchranu lesa." Vysvětlila organizátorka Hadrárny Michaela Lysková.

Boty z druhé ruky. Na ceně se člověk mohl domluvit s prodávajícím.V Atlasu se sešlo dvacet prodejců, prodávali většinou oblečení, boty a různé doplňky. Dneska jsem koupila dvě sukně a originální naušnice. Jsem spokojená. Pořídila jsem hezké kousky a ještě tím pomáhám." Řekla návštěvnice Kristina Kvapilová.

Prodejci nabízeli věci z druhé ruky i věci nové, vyráběné. „Prodávám svoje věci a ještě od ségry, které mi dala, že už je nenosí. Na ceně se domlouváme je to tak padesát až sto korun." Řekla jedna z prodávajících Jana Meluzínová.

Poslední stánek v prostorách šatny patřil právě organizaci Kedjom-Keku. Kupující zde byli motivování tím, že celá částka půjde na záchranu kamerunského lesa. Kromě toho byla u stánku i hrabárna, kde každý kousek oblečení stál dvacet korun, což je právě ona symbolická částka pro Vodu pro Kamerun. Více o akci, která trvá až do sedmého dubna, najdete tady.

A jak se stalo, že se Hadrárna týkala Kamerunu?  „Nápad spojit Hadrárnu s Kamerunem přišel od kamarádky, která tady pravidelně prodává a pomáhá v projektu Voda pro Kamerun.  V Praze mají i blešák přímo pro pomoc Kamerunu, tady v Brně nic takového nebylo." Řekla pořádající Lysková. Dodala, že ráda pomáhá prostřednictvím Hadrárny dobré věci. Například loňská Hadrárna byla spojená s výběrem peněz pro Ligu lidských práv.

Stánek Vody pro Kamerun. Výtěžek za prodané věci půjde celý Kamerunu.

„Na Hadrárnu chodím nejen kvůli tomu, že se na cenách dá domluvit, ale i kvůlu neformální atmosféře celé akce, kdy si všichni zkoušíme oblečení na dámských i pánských záchodech." Řekla s úsměvem Kristina Kvapilová. Hadrárna získává na oblibě a dostává se do povědomí lidí, těšit se tak můžete na další Hadrárny, stačí sledovat facebookové stránky Hadrárny. Pokud se chcete stát prodejcem, je to jednoduché. „Všechno koordinujeme přes Facebook, pokud chce někdo prodávat, je potřeba Hadrárně poslat soukromou zprávu. My jim pošleme odkaz na interní facebookovou skupinu pro prodejce, kde je vše vysvětlené. Vždy vybereme prvních dvacet přihlášených prodejců." Řekla Lysková.

Klíčová slova: Hadrárna, Brno, Kedjom Keku, Voda pro Kamerun, Kamerun, nakupování

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.