29.03.2013 12:07


Peníze za čtení reklamních emailů. Realita, nebo podvod?

Autor: Tomáš Kára | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Na internetu lze narazit na řadu stránek, které svým návštěvníkům nabízejí peníze za klikání na reklamy nebo čtení reklamních emailů. eRmail, nejznámější stránka se službou tohoto druhu u nás, však čelí pochybnostem.

Společnost eRmail už od roku 2011 láká uživatele na snadné přivydělávání peněz pomocí čtení reklamních emailů. Sto korun za registraci, pět korun za každý další email. Přesně takováto nabídka přitáhla podle informací zveřejněných na webových stránkách eRmailu už více jak osm set tisíc registrovaných uživatelů. Internetem se ovšem šíří spekulace, že nikdo slíbené odměny dosud nedostal. „Uživatelům zasíláme velice zajímavé nabídky a za to, že si je čtou, jsou odměňováni,“ tvrdí majitel společnosti David Smrha. Nyní se na stránce eRmail objevily údajné důkazy vyplacených uživatelů, ty jsou ovšem lehce zpochybnitelné.

Redaktorovi Stisku, stejně jako mnoha dalším uživatelům internetu, přišla před několika dny do e-mailové schránky zpráva s názvem Pravda o eRmailu, která upozorňovala na podezřelé okolnosti fungování společnosti eRmail. Neznámý odesilatel, který zprávu rozeslal z adresy info@ermail-cz.com, poukázal především na to, že inzerentům jsou nabízeny takové ceny, které nemohou pokrýt odměny, jež server slibuje registrovaným uživatelům. Email mimo jiné odkazuje na článek na blogu blog-ovsem.blogspot.cz. Autor blogu obvinil eRmail z podvodu už před více jak rokem.

Tým eRmailu reagoval na tato obvinění prostřednictvím emailu rozeslaného svým uživatelům. „Jedná se o velmi nekalou praktiku naší konkurence,“ uvedl v emailu. Dále v něm slíbil, že na svých stránkách uveřejní jednoznačný důkaz o tom, že mnoho uživatelů již vyplaceno bylo. Důkaz v podobě fotografií lidí, kteří drží šek od eRmailu s hodnotou tisíc korun, se na stránkách již objevil, ale příliš přesvědčivý není. Snímky jsou totiž malé, nedají se zvětšit a údajní vyplacení uživatelé jsou uvedeni pouze křestními jmény a počátečním písmenem příjmení. „Takovéto fotografie lze poměrně snadno vytvořit v grafickém programu,“ upozorňuje grafička Michaela Kašperová. „Některé detaily i na takto malých obrázcích nasvědčují tomu, že se pravděpodobně jedná o fotomontáž,“ dodává.

Na stejné stránce je také odkaz na článek o eRmailu, který se snaží budit dojem, že se jedná o seriózní informační text. Pozorný čtenář si však všimne malého nápisu "Komerční sdělení", který nasvědčuje tomu, že se jedná o článek na objednávku.

Mezi podvodné stránky zařadili eRmail i uživatelé českého diskuzního fóra o výdělcích na internetu czemoney.com. „Podobných serverů jsou stovky, ale opravdu platících je jen pár,“ vysvětlil zakladatel fóra Marek Messal. „Nejlepší je tyto nabídky ignorovat, protože je to pouze ztráta času,“ doplnil.

Plné texty mailů (Pravda o eRmailu a následná reakce týmu eRmailu) je možné stáhnout zde.

Klíčová slova: peníze, emaily, eRmail, reklamy, výdělek, podvod

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.