17.10.2010 19:53


Pes, zima a baseball

Autor: Ondřej Ekl | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Plány často nevycházejí a není radno na ně spoléhat. Pak se vám totiž může stát, že jste nuceni napsat něco úplně jiného, než jste původně plánovali.

            „Podívej, tati, toho pána počůral pes!“ řekla malá holčička a otočila se na vedle stojícího muže. Já se taky otočil, abych zjistil, že se muž s potutelným úsměvem dívá na mě. No co, tři hodiny sedím na tribuně stadionu Techniky na Kraví hoře, mrznu a koukám, že to všechno bude zbytečné. A teď ještě ten pes!

            V neděli ráno jsem se probudil s jasným plánem. Chtěl jsem napsat aktuální sportovní reportáž. Do hledáčku své novinářské praxe jsem si vzal český baseball. O víkendu se pořádaly finálové zápasy extraligy, které byly zcela v režii brněnských týmů. Srdce nejednoho místního patriota zaplesá. Technika Brno se měla utkat s týmem Draků Brno. Přesto (anebo právě proto) zůstala většina fanoušků doma, protože na stadionu na Kraví hoře se sešla lidí zhruba jedna stovka. Vidím tři možné důvody. Zaprvé, byla velká zima a zatažená obloha, takže podmínky od venkovního vyžití naprosto odrazující. Zadruhé, Brno extraligu vyhraje tak jako tak. Zatřetí, a zarytí fanoušci tohoto sportu mi snad odpustí, baseball prostě není dostatečně atraktivním sportem. A ani se tomu nedivím. Za celý zápas doběhli na cílovou metu tři hráči. A mezitím sem tam švihali pálkou, občas trefili míček a někdy ho dokonce odpálili na druhou stranu hřiště. V tu chvíli jsem se bavil, ale vzhledem k vzácnosti tohoto jevu to situaci nezachrání.

            Čert to vezmi, přišel jsem dělat reportáž. Draci Brno po předcházejících zápasech vedli. V sérii měli náskok 2:1 a vítězství v tomto zápase by jim zajistilo mistrovský titul. Výborné, napsat aktuální zprávu o vítězi celonárodní soutěže by znamenalo další zářez do pažby mé novinářské pušky. Kalkuloval jsem s tím, že Draci vyhrají a já svůj „superaktuální“ článek pošlu šéfredaktorovi na stříbrném podnose. Moje kalkulace nevyšly. Po třetí směně bylo skóre zápasu 2:1 ve prospěch Techniky a ve zbývajících šesti směnách už nikdo míček nepředběhl. Takže jsem tak koukal na hřiště, klečel a přemýšlel. A pak přišel ten pes. Nevím, jestli to udělal ze soucitu nebo z posměchu, ale na náladě mi to nepřidalo. I když koneckonců, výkon onoho čtyřnohého tvora si zapamatuji spíše, než výkon hráčů na hřišti. Moje nohavice o to spíš.

            Je dobré, když student poslouchá rady svých učitelů. To se třeba dozví, že je lepší se učit z chyb ostatních a sám žádné nedělat. Mně teď nezbývá, než se poučit z vlastní, takže heslo dne: „S ničím nepočítej!“ A jen tak mimochodem, mistry se stejně stali Draci Brno, když ve večerním utkání porazili Techniku vysoko 9:2. No není to naschvál?

Klíčová slova: technika brno, draci brno, baseball, kraví hora

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.