20.05.2019 17:06

Plzeň svůj úkol na severu Čech sice splnila, z titulu se ale letos i tak radují slávisté

Autor: Tomáš Brhel | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hráči libereckého Slovanu nezvládli o víkendu poslední domácí zápas skupiny o titul této sezóny, když podlehli plzeňské Viktorce 0:2. Modrobílí v průběhu zápasu nenašli odpověď na brzký gól Tomáše Hořavy, naopak v samotném závěru pojistil výhru hostům z penalty kapitán Patrik Hrošovský. Ani vítězství proti Liberci ovšem Plzni nestačilo, Slavie totiž uhrála v Ostravě potřebný bod a raduje se tak z mistrovského titulu.

Brankář Slovanu Liberec Filip Nguyen při penaltě proti Patriku Hrošovskému. Foto: FC Slovan Liberec

Liberec – V neděli se odehrálo předposlední kolo ve skupině o titul nejvyšší české fotbalové ligy. Na stadionu U Nisy tentokrát nastoupila proti domácímu Slovanu Plzeň. Oba celky měly stále o co hrát. Liberec bránil jednobodový náskok před šestým Baníkem. Pátá příčka by jim totiž v případě vítězství pražské Slavie v ligovém poháru zajistila baráž o účast v příštím ročníku evropských soutěží. Hosté si naopak nemohli dovolit jakékoliv zaváhání, jelikož dvě utkání před koncem nadstavbové části ztráceli na vedoucí Slavii pět bodů.

Plzeň se zásluhou povedené technické střely z kopačky Hořavy v osmé minutě dostala do vedení. Domácí se po celý zbytek zápasu marně snažili prolomit obranné řady Viktorky a zejména v závěru poločasu k tomu neměli daleko. K několika nebezpečným hlavičkám se totiž dostal teprve jednadvacetiletý Petar Musa, který nastoupil za vykartovanou oporu Slovanu Libora Kozáka, nicméně ani jeden z jeho pokusů se neujal. Viktorka hrozila ve druhé pětačtyřicetiminutovce zejména z brejků. Minutu před koncem zápasu po jednom z nich vybojovala penaltu a Patrik Hrošovský rozhodl o výhře hostů, kteří na své dvě branky v utkání potřebovali stejný počet střel. „Člověk si pak přijde, že je tam trošku zbytečně. Celý zápas jsme lepší a já dostanu ze dvou střel dva góly, tohle mě fakt mrzí,“ rozčiloval se po zápase brankář Slovanu Filip Nguyen.

A i když si Plzeňští odváželi z Liberce všechny tři body, což se v této sezóně mnoha týmům nepovedlo, žádné velké oslavy se nekonaly. „Vzhledem k tomu, že Slavii stačil bod a uhrála ho, tak je nám tohle vítězství stejně k ničemu. Jsem ale rád, že se na to mí svěřenci nevykašlali a bojovali, za to jim děkuji,“ komentoval zápas hostující kouč Pavel Vrba. „Fanoušky chci také ujistit, že uděláme maximum pro to, abychom se na konci příští sezóny z titulu radovali my,“ dodal Vrba.

Slovanu se tak opět nepodařilo proti týmu ze západu Čech doma naplno bodovat, Viktorka tak protáhla svou neporazitelnost na stadionu U Nisy už na dvanáct let. Poslední vítězství modrobílých se datuje až do roku 2007, tehdy přehráli Plzeň 2:0.