04.04.2014 18:08


Poison Bite nabízí módní alternativu v centru Brna

Autor: Přikrylová Anežka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Piercingy, vlastnoručně vyráběná bižuterie, trička nebo bytové doplňky a longboardy české výroby. To všechno čeká návštěvníky brněnského obchodu Poison Bite. Osobitá produkce osloví především milovníky alternativní módy a tělesných modifikací, avšak obchod je těžké jednoznačně zaškatulkovat.

Brno - Jestliže na Veveří vzniká centrum nezávislých módních návrhářů a malých designových obchůdků (nachází se tam například ateliér Elišky Judové, o kterém si můžete přečíst v minulé části seriálu), obchodní galerie na Orlí je novým stánkem pro příslušníky různých alternativních subkultur. Kromě Poison Bite na Orlí nedávno otevřel pobočku také gothic a metalový obchod Nosferatu. Sortiment obchodu. Autor: Anežka Přikrylová

Zatímco na Veveří sází většinou na čisté linie a stylově vybrané kousky na pokraji s uměleckými díly, Poison Bite jde jinou cestou. V obchodě naleznou zákazníci směs stylů, provedení a barev, ručně i sériově vyráběné produkty či autorské kolaborace. "Vlastně ani nevím, kam bych obchod stylově zařadila," říká majitelka Klára Čmelová. Nejčastěji zde nakupují mladí lidé, tomu je přizpůsobena nabídka i ceny. Ty začínají už na třiceti korunách za drobnou bižuterii a piercing. "Nejdražší budou přírodní dřevěné plugy do uší, které plánujeme prodávat za zhruba šest set korun," dodala Čmelová.

Klára Čmelová začínala jako většina drobných prodejců výrobou šperků pro svou potřebu. Vzrůstající zájem o její náhrdelníky nakonec vyústil v založení internetového obchodu. Nabídka se rozrostla o barevné plugy a tunely, které do té doby bylo možné sehnat v českých obchodech jen výjimečně. V současnosti majitelka vytváří část sortimentu sama ve vlastní díle, která je součástí obchodu, spolupracuje s českými Mayhem Longboards, s potisky na trička jí pomáhají rozdílní ilustrátoři. Zákazníci si můžou také nechat vytvořit šperk podle vlastního návrhu.

Kamenný obchod funguje od října minulého roku. "Chtěla jsem rozšířit výrobu a zároveň poskytnou zákazníkům prodejní místo, kde si můžou produkty naživo ozkoušet," popsala majitelka. Za úspěch, podle ní, obchod vděčí především Facebooku. Na druhou stranu největší komplikací pro podnikatelku zůstávají již tradičně administrativní povinnosti, které vyžaduje stát.

Klíčová slova: móda, podnikání, Poison Bite, piercing, subkultury

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.