10.05.2019 21:10


Policie v březnu dopadla muže, kterého stíhá za téměř sto porušení zákona

Autor: Petr Vadovič | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Muž vykrádal restaurace, kiosky a občerstvení. Od léta minulého roku vyrazil na zhruba padesát zlodějských výprav. Policie muže stíhá za téměř sto porušení zákona. Od dopadení letos v březnu  je ve vazbě.

Policie zadržela v březnu muže, kterého stíhá pro téměř sto porušení zákona. Foto: Policie České republiky

Brno – Policie stíhá jedenatřicetiletého muže za 98 porušení zákona. Od srpna minulého roku do letošního března se vydal na asi padesát zlodějských výprav. Během nich se vloupával do restauračních zařízení, hospod, kiosků a občerstvení na sportovištích po celé jižní Moravě, na Vysočině, a v několika případech také v Čechách. Policie muže zadržela v březnu v Brně. Nyní je ve vazbě.

Vedle vykrádání restauračních zařízení se zajímal také o auta. Kradená vozidla často měnil, včetně jejich poznávacích značek. Při tankování ujížděl. Navíc v té době nesměl řídit.

Den před zatčením se v Dambořicích v Hodonínském okrese dostal do pěti stavebních kontejnerů. Cestou zpátky se zastavil ve Velkých Hostěrádkách a vykradl tam místní hospodu a podařilo se mu ujet hlídce. Jeho činnost jsme mapovali a chtěli jsme ho chytit při řízení, abychom ho mohli dostat do vazby. Ačkoli jsme ho chytili někdy v únoru na Znojemsku, soudce návrh na vazbu zamítl. Chtěli jsme, aby to bylo znásobeno a do té vazby šel,” řekl vedoucí policejního územního odboru Brno-venkov Jaromír Novotný. Během dopoledne následujícího dne ho v Brně zadržela zásahová jednotka.

Podle policie způsobil muž škodu ve výši zhruba 1,2 milionu korun. Za krádeže, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a další činy mu hrozí dva až osm let vězení. V minulosti už byl několikrát trestán, šestkrát si odpykal trest ve vězení. Naposledy z něj vyšel v roce 2017. Podle svých slov se pak pokoušel žít spořádaný život. Poté, co mu jeho zaměstnavatel odmítl zaplatit, se však opět uchýlil k trestné činnosti.

 

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.