17.12.2016 23:35


Poptávka po kvalifikovaných zaměstnancích je stále vysoká. Nejlépe se mají studenti technických oborů

Autor: Marek Bartík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Zaměstnanci společnosti ManpowerGroup svým výzkumem ukázali, že čeští zaměstnavatelé v první čtvrtině příštího roku očekávají pouze mírný nárůst pracovních sil. Kvalifikovaných zaměstnanců, kteří by tyto pozice obsadili, přesto nadále zůstává nedostatek. Již tradičně na trhu práce chybí kvalifikovaní lidé převážně na poli technických oborů. V letošním roce však zaměstnavatelé nejvíce postrádali řemeslníky či lékaře a další zdravotní personál.

Ilustrační foto. Autor: Marek Bartík

Brno – Čeští zaměstnavatelé budou nabírat novou pracovní sílu i v prvním čtvrtletí roku 2017. Vyplývá to z výzkumu, který mezi sedmi sty padesáti zaměstnavateli provedli pracovníci společnosti ManpowerGroup, specializující se na vyhledávání vhodných kandidátů na zaplnění otevřených pozic na trhu práce. „Společně s růstem ekonomiky rostou také potřeby a nároky firem na kvalifikované zaměstnance,“ uvedla generální ředitelka ManpowerGroup Jaroslava Rezlerová.

V porovnání se třemi předešlými čtvrtletími se však ze strany zaměstnavatelů očekává mírné ochladnutí zájmu, což je způsobeno například postupným ukončováním sezónních prací. „O práci v tomto sezónním období přijde deset až patnáct tisíc lidí, a to především kvůli nevyhovujícím klimatickým podmínkám,“ vysvětlil marketingový ředitel společnosti Jiří Halbrštát. Po odečtení sezónních výkyvů se však očekávaní vedení firem navrací na podobnou hodnotu, jakou mělo v prvním čtvrtletí letošního roku. Začátky roku bývají pro nábor zaměstnanců pravidelně spíše chudší.

Nejvíce nových zaměstnanců plánují nabírat velké společnosti, ve kterých pracuje více než 250 lidí. Podniky s menší kapacitou budou v otevírání pracovních pozic výrazně skromnější. „Na začátku roku budou nabírat především velké průmyslové a logistické podniky,“ upřesnila Rezlerová. Nejvíce plánují přijímat firmy v odvětví výroby a rozvodu elektřiny, plynu a vody. Zvýšený zájem bude také  o profese v dopravě nebo zpracovatelském průmyslu. „Počet zaměstnanců ve vodárenství vzrostl o deset tisíc, přitom se o tomto odvětví příliš nemluví,“ přiblížil Halbrštát. Naopak propouštění pravděpodobně postihne hlavně pracovníky v zemědělství a těžbě nerostných surovin.

Nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců přetrvává

Téměř každá třetí firma nemůže najít dostatek vhodných uchazečů. Po dlouhém období nezaměstnanosti se situace začala od roku 2014 obracet. S rychle rostoucí ekonomikou však přišel také nedostatek kvalifikované pracovní síly. „Nacházíme se v podobné situaci jako před ekonomickou krizí v roce 2008,“ vysvětlil náborový manažer ManpowerGroup Marek Sedláček. Problém s dostupností pracovní síly nebo dostatečné kvalifikace je celosvětový. Oproti zbytku světa, kde se v průměru nedaří obsadit kolem čtyřiceti procent volných pozic, je na tom Česká republika o deset procent lépe.

Velký zájem o absolventy technických oborů potvrzuje Vysoké učení technické (VUT) v Brně. „O absolventy technických oborů je standardně vysoký zájem, například v případě informatiků prakticky neexistuje nezaměstnanost,“ potvrdila mluvčí VUT Radana Kolčavová. Největší zájem je o absolventy informatiky, strojírenských nebo elektrotechnických oborů. V oblasti informatiky se firmy často předhánějí, aby získaly ty nejlepší studenty. „Zatímco většina absolventů získala práci tak, že odpověděli na inzerát, v případě informatiků platí, že naopak studenty oslovil přímo zaměstnavatel,“ upřesnila Kolčavová. Hon na kvalitní zaměstnance potvrzuje i Marek Sedlaček s tím, že takový uchazeči mají možnost si vybírat, což mezi zaměstnavateli roztáčí spirálu přeplácení.

Mezi pozice, které je nejtěžší obsadit, však překvapivě patří také řemeslníci, řidiči nebo dělníci. „Novým trendem na trhu práce je nedostatek vhodných pracovníků i na nekvalifikovaná pracovní místa,“ uvedla Rezlerová. Důvodů, proč firmy nenalézají vhodné uchazeče, je hned několik. Uchazečů o práci je obecně málo a mnohým navíc chybí potřebné technické dovednosti. Velkou roli hraje také nedostatek zkušeností či vysoké mzdové požadavky.

Klíčová slova: ManpowerGroup, zaměstnaní, nezaměstnanost, práce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.