29.03.2016 22:41


Populární je nejen domácí zelenina, ale i pivo. S trochou štěstí ho zvládne doma každý

Autor: Michaela Benešová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Návodů, jak doma uvařit pivo, je plný internet. I suroviny lze snadno koupit. Pokud člověk neuvaří více než 200 litrů piva za rok, neplatí ani spotřební daň. To je i případ Michala Beneše, který doma pivo vaří. Nikomu ho neprodává, jen pozve pár přátel a rodinu na pár půllitrů. Malého Vlkodlaka si tak můžete dát v pohodlí jeho Baskervilského klubu Kupé.

Brno – Michal Beneš se přes den věnuje sítotisku a ve volném čase si kromě manželky hýčká i své domácí pivo. Patří k mnoha lidem, kteří se rozhodli zkusit štěstí a trochu alchymie a vyrábí si doma vlastní pivo. Zvyšuje tím nejen výrobu, ale i spotřebu piva na hlavu v České republice. Aktuálně je spotřeba 144 litrů piva na osobu, takže v průměru každý Čech vypije šest piv týdně, novorozence nevyjímaje. 

Domácí pivo

Jak jste se dostal k vaření piva?

Vždycky jsem to chtěl vyzkoušet. Pak jsem jednoho dne od své manželky dostal k vánocům knížku Pivo jako křen a už v lednu byla na světě první várka. To bylo ještě ve Vlčicích na Bouzovsku.

A kdy to bylo?

To už je pět až šest let zpátky. Od té doby vařím pivo, pokud mám čas a náladu.

Jaké jsou náklady na jedno pivo?

Běžně necelé čtyři koruny za kus na suroviny, a protože vařím na dřevě, tak jsou náklady opravdu minimální. Pokud už ale vaříte na plynu, cena může být i dvojnásobná. A lidská práce je tak osm hodin na jednu bečku.

Jak dlouho to trvá?

První část trvá týden až deset dní. To pivo kvasí. Poté je v ležáckém tanku minimálně pět až šest týdnů. Samozřejmě čím delší dobu pivo leží, tím lepší pak je. To, které teď točím, jsem například vařil už na začátku ledna.

Kolik piva za rok uvaříte?

Letos jsem zatím zvládl dvě bečky, ale obvykle to je tak deset za rok.

Podle čeho pojmenováváte jednotlivá piva?

Už od prvního piva se všechny jmenují po psovitých šelmách po obci Vlčice. Takže první byli Vlk, Vlče a Vlčice. V tom pokračuju až do teď.  Podle jednoho piva dostal dokonce jméno i můj domácí minipivovar. Byl to pes Baskervilský, kterého si všichni chválil.  Ale měl jsem třeba i jména jako Vlkodlak, Kerberos a podobně. Mám v plánu udělat i jedno pšeničné pivo, které se označuje white beer, takže to bude Bílý tesák.

Se kterým jste byl nejvíc spokojený?

Nejpopulárnější byl asi Baskervil a Vlkodlak. Takže určitě tahle dvě.

Kde své pivo servírujete?

Doma ve sklepě v kočárkárně. Vypadá to tam jak v cele. Dokonce je to i stejně velké. Tam je teď provizorní výčep. Dokonce má i své jméno, Baskervilský klub Kupé. Ještě to sice není hotové, ale už se tam dá být. Jinak beru sud v létě za kamarády ven, třeba na oslavu.

Proč Kupé?

Připomíná ho svou velikostí. Je to jako kupé, ale první třídy, protože se tam vejde celkem šest návštěvníků a průvodčí. Tím jsem já.  Máme tam i občerstvení, manželka udělá pár jednohubek a cestující jsou spokojení. Jen je v tom sklepě trochu zima, takže máme malé topení. 

Co na to říká manželka?

Ta je ráda, když se pivo povede. Ona je vlastně hlavní kontrolorka kvality. Má velmi dobré chuťové buňky, a tak už před uložením do tanků dokáže odhadnout, jestli bude pitelné nebo ne.

Už jste museli nějaké pivo vylít, protože se nepovedlo?

Samozřejmě už jsme něco dali prasatům. Občas se to nepovede. Ztráta je ale pod tři procenta. Asi tři bečky se nám nepovedly a byly nepitelné. I když někteří dokáží vypít úplně všechno.

Dělí se pivo podobně jako víno? 

Pro nás určitě. Naše měřící jednotka je Gambrinus. Pokud je pivo lepší než Gambrinus, tak už se dá pít. Pro milovníky Gambrinusu je dobré cokoliv jiného (smích).

Klíčová slova: pivo, domácí, brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.