17.10.2019 23:51


Poslanci se ve sněmovně sešli kvůli interpelacím a výročním zprávám České televize

Autor: Jessica Kapetanović | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pětatřicátá schůze Poslanecké sněmovny byla ve čtvrtek 17. října. Řešily se nejen interpelace na členy vlády, ale také vyjádření k výročním zprávám České televize za poslední tři roky. O zprávách se zatím nehlasovalo, přesto svá stanoviska pro schválení výročních zpráv vyjádřily některé strany, například Piráti hlasovali pro a strana Svoboda a přímá demokracie proti. 

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Praha – Poslanci ve čtvrtek 17. října pokládali dotazy na členy vlády a probírali výroční zprávy České televize za rok 2016, 2017 a 2018. Jak zmínilo několik poslanců, výroční zpráva roku 2016 se už se zpožděním řeší několik let. „Mám problém s hlasováním o zprávu z roku 2016. V tom roce jsem tady ve sněmovně ještě ani nebyla. Celé hlasování mi přijde divné,“ vyjádřila se k situaci poslankyně Věra Procházková za ANO. „Opravdu to normální není, ale to je vina pouze Poslanecké sněmovny, ne České televize,“ reagovala poslankyně Miroslava Němcová za ODS.

„S těmi zprávami něco není v pořádku. Po nezávislém auditu na hospodaření České televize (ČT) jsem narazil na pochybnosti. Rada ČT je panoptikum lidí, kteří si hrají na to, že nějakým způsobem kontrolují ředitele ČT,“ řekl poslanec za ANO Pavel Juříček.

Na Juříčka reagovala většina poslanců, jako například poslankyně Němcová nebo Jan Lipavský za Piráty, většinou se slovy, že by se výsledky zmíněného Juříčkova auditu měly zveřejnit před tím, než se o nich ve sněmovně začne mluvit. Na to Juříček reagoval tak, že si audit udělal on sám a že zpochybňovat by měli a mohou pouze jeho.

Poslanci budou pokračovat v probírání výročních zpráv ČT v pátek 18. října.

Klíčová slova: Poslanecká sněmovna, Parlament, poslanci, Česká televize, výroční zpráva ČT, interpelace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.