12.05.2015 14:01


Pozvánka: Čeští slameři i slamerky vystoupí v brněnském Atlasu

Autor: Štěpánková Natálie | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na minulé brněnské slam poetry exhibici, v únoru tohoto roku, se mohlo zdát, že se této improvizační poezii věnují jen muži. Mezi vystupujícími nebyla jediná žena. Zítra to však bude jiné. Mezi čtyři slamery totiž zavítají i tři slamerky.

Brno — Soutěži ve slam poetry bude patřit úterní večer v brněnské kavárně Atlas. Slam poetry je básnický přednes, který nemá daná pravidla, často se mísí s improvizací či divadlem. Diváci jednotlivé přednesy hodnotí na stupnici od nuly do desítky, podle toho, jak je přednes bavil. „Já osobně se těším zejména na Honzu Jílka, kterého jsem už dlouho neviděl  vystupovat, a který patří k hvězdám českého slamu. Také jsem rád, že máme tak velké zastoupeni žen, což nebývá obvyklé,“ vyjádřil se k akci jeden z organizátorů Jan Perla. O doprovodný program se postará písničkář Pavel Špirka.

Akce začíná v sedm hodin večer. Vstupenky je možné koupit jen na místě za devadesát korun. Vystoupí mistr republiky ve slamu let 2008 a 2011 Jan Jílek, dále mistr roku 2014 Anatol Svahilec, minulý vítěz brněnské únorové exhibice Ondřej Hrabal a mužskou čtveřici uzavře Daniel Kunz. Ženské pohlaví budou reprezentovat Barbo Ra, Zuzana Kantorová a Dorota Bachratá.

Plakát k brněnské exhibici slam poetry. Zdroj: facebooková událost brněnské slam poetry exhibice

Klíčová slova: pozvánka, slam poetry, exhibice Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.