13.11.2018 22:04


Pozvánka: Festival jídla Restaurant Day provoní brněnské sady

Autor: David Studnický | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Jednodenní mezinárodní festival jídla Restaurant Day se uskuteční v sobotu 17. listopadu v centru Brna. Brzy ráno tak provoní Björnsonův sad vůně sladkých a slaných pokrmů, kávy nebo koláčů. Od jedenácti hodin potom odstartuje gastronomický den v Piknik Boxu, kde si budou moci návštěvníci vybrat z čtyřiadvaceti místních kulinářských podniků.

Oficiální promo plakát mezinárodní akce Restaurant Day. Foto: Restaurant Day

Brno – Letošní Restaurant Day nabídne návštěvníkům kulinářský program, kterého se v sobotu 17. listopadu zúčastní hned čtyřiadvacet brněnských restaurací, kaváren a stánků. V Björnsonově sadu se tak objeví například Kobliha, Būcheck nebo Holky, co pečou sladké. Dále stánky s občerstvením jako Eggo Truck Brno, Lec Kůk a další. 

Rozmanitost se však netýká jen podniků, ale i pokrmů a nápojů samotných. Návštěvníci si budou moci pochutnat na burgerech, tortillách, těstovinách, asijské kuchyni či na čokoládových lanýžích. Nebudou chybět ani koláče, sendviče nebo sushi a frgály. Samozřejmostí je také nabídka vegetariánských a veganských jídel.

I takhle vypadal Restaurant Day loni. Na fotografii stánek Lec Kůk. Foto: Tomáš Nossek

Restaurant Day je koncept jednodenního festivalu jídla a pochází původně z Finska. Dělí se podle ročních období na čtyři turnusy, přičemž tento bude podzimní. Jelikož se jedná o akci mezinárodních rozměrů, společně s Brnem budou kulinářsky žít i města jako Helsinky, Petrohrad, Oslo, ale třeba také Bratislava.

V České republice bude festival již třetím rokem hostit brněnský Piknik Box, který sídlí v Björnsonových sadech u Právnické fakulty Masarykovy univerzity. V sobotu čeká na návštěvníky největší výběr podniků a jídel, jaký jsme zatím měli. Na celé události je báječná celková atmosféra, je to takový velký piknik v parku," sdělila zaměstnankyně Piknik Boxu Zuzana Keislerová.

Ačkoliv je účelem festivalu představení a sdílení gastronomických zážitků, nejdůležitější je podle organizátorů především bavit se a užít si společné chvíle s rodinou nebo přáteli. Zároveň však pořadatelé dbají na to, aby akce příliš nezatěžovala životní prostředí. Návštěvníkům proto doporučují, aby si přinesli vlastní příbory, nádobí nebo hrníčky, popřípadě také pláštěnky či deštníky. Jednodenní festival se totiž koná za každého počasí.

Klíčová slova: Brno, kultura, food festival, jídlo, Piknik Box

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.