09.03.2018 12:47


POZVÁNKA: Julia Fischerová a Julianna Avdějevová, světové špičky klasické hudby poprvé v Brně

Autor: Anna Vaculíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Julia Fischerová, jedna ze světových houslistických špiček, vystoupí zítra večer v Besedním domě. Na klavír ji doprovodí koncertní klavíristka Julianna Avdějevová. Koncertem v Brně zakončí světoznámá houslistka své evropského turné. Tento týden již navštívila Prahu, Varšavu a dnes ji očekávají diváci v Krakově. 

 

Julia Fischer. Foto: © Felix BroedeoBrno – Houslistka Julia Fischerová navštíví poprvé Brno v rámci jejího recitálového turné, doprovázet ji bude klavíristka Julianna Avdějevová. Duo klasických umělkyň rozezní Besední dům zítra večer úderem půl osmé. Lístky si mohou diváci obstarat na stránkách Filharmonie Brno.

„Julia Fischerová a Julianna Avdějevová jsou světové umělkyně a jejich zítřejší koncert označujeme za jednu z vrcholných hudebních událostí letošního roku v Brně. Také je o koncert velký divácký zájem,“ říká Kateřina Konečná, vedoucí oddělení PR a marketingu Filharmonie Brno. Diváci se mohou těšit na Houslovou sonátu č. 2 A dur op. 100 Johannese Brahmse, Mýty, tři poémy op. 30 pro housle klavír Karola Szymanowského a Houslovou sonátu op. 134 Dmitrije Šostakoviče.

Julia Fischerová je německo-slovenského původu a na housle začala hrát už jako tříletá. V letošní sezóně je rezidenční sólistkou Vídeňských filharmoniků, koncertuje s Dánským národním orchestrem, Londýnskou filharmonií, Bavorským státním orchestrem, Drážďanskou filharmonií a Orchestrem curyšské Tonhalle. Během své umělecké kariéry získala nespočet ocenění a je nositelkou Spolkového kříže Za zásluhy a Německé kulturní ceny. Hraje na housle Giovanniho Battisty Guadagniniho z roku 1742.

Julianna Avdějevová, původem z Ruska, studuje hru na klavír od svých pěti let. V roce 2010 získala ocenění v prestižní Chopinové soutěži a nastoupila na světovou uměleckou dráhu. Jako solistka vystoupila například s Novou japonskou filharmonií, s Německým symfonickým orchestrem Berlín, s Londýnskou filharmonií a mnohými dalšími. 

Klíčová slova: Besední dům, koncert, Julia Fischer, Julianna Avdějeva, housle, klavír, klasická hudba

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.