08.04.2013 11:14


Pozvánka: Kreativní rána nabídnou inspirativní setkávání s úspěšnými lidmi

Autor: Michal Majnuš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Celosvětový projekt Kreativní rána se uskuteční i v moravské metropoli. Přednáškový cyklus se zajímavými hosty, určený především mladým lidem, studentům a profesionálům ze všech oborů, se v Brně poprvé představí ve čtvrtek 11. dubna v prostorách Místodržitelského paláce Moravské galerie.

Brno – Kreativní rána se dostala po New Yorku, Londýně či Paříži i do Brna díky studentům Janáčkovy akademie múzických umění. Cyklus přednášek zajímavých osobností, které uspěly ve svých oborech, budou moci zájemci navštívit jednou za měsíc a kromě inspirativního programu se můžou těšit i na snídani zdarma. První Kreativní ráno v Brně se uskuteční 11. dubna od půl deváté ráno v Barokním sále Místodržitelského paláce Moravské galerie. Hosty budou majitelé Baru, který neexistuje, Andrej Vališ a Honza Vlachynský.

Zhruba hodinový program nabídne kromě dvacetiminutové přednášky pozvaného hosta také diskuzi na dané téma. „Naším cílem je vytvořit v Brně neakademické kreativní prostředí pro setkávání mladých talentovaných lidí,“ řekl vedoucí projektu Matúš Labanc. Studenti a mladí lidé se setkají s profesionály ze všech možných oborů při neformální akci, což podle Labance nabídne účastníkům příležitost sdílet své zkušenosti a kontakty. „Důležité je, aby je Kreativní rána inspirovala k vlastní kreativitě,“ dodal.

Zatím jsou v plánu tři pilotní rána. Hosté na měsíc květen a červen ještě nejsou známí. „Uvidíme, jak se to v Brně ujme. Naplno bychom začali až v září,“ řekl šéf brněnského projektu. Pokud budou mít první tři vysokou návštěvnost, chystají organizátoři Kreativní rána dvakrát do měsíce, jak je zvykem ve větších městech.

Pětičlenný tým z Janáčkovy akademie začal projekt plánovat už v listopadu loňského roku. „Bohužel jsme nedostali grant od O2, o který jsme žádali. Moravská galerie nám ale poskytla prostory a veškerou techniku,“ sdělila jedna z organizátorek Pavla Šoukalová. Peníze tak shání především v soukromém sektoru. „Sponzory na kávu a jídlo už máme, ještě jednáme se společností, která by nám mohla dodat čaj,“ uvedl Labanc.

Kreativní rána jsou celosvětový projekt s centrálou v New Yorku, kde se také poprvé představila v roce 2008. Jelikož se zaměřují především na města nad půl milionu obyvatel, brněnská odnož zatím nedostala oficiální licenci. „Až v New Yorku uvidí, že nám to jde, licenci dostaneme. V Bratislavě ji taky nemají a šlape jim to výborně,“ upřesnil Labanc. V Praze fungují Kreativní rána od července loňského roku, v Bratislavě dokonce od listopadu 2011. Zájemci se nemusí nikde registrovat. Vstup na akce je zdarma. 

Klíčová slova: Kreativní rána, přednášky, inspirace

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.