22.11.2018 23:24


Pozvánka: PLA.NET Brno 2018 nabídne vesmír i mikroskopický svět

Autor: David Studnický | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brno hostí pátým rokem Who Con – festival fanoušků seriálů Doctor Who a Sherlock Holmes. V rámci něj letos organizátoři ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno přichystali akci s názvem PLA.NET Brno 2018. Návštěvníci budou moci nahlédnout nejen do makrovesmíru, ale i do jeho mikroskopického protějšku.

Oficiální promo plakát událost PLA.NET Brno 2018. Zdroj: WHOCON

Brno – Jednodenní páteční akce PLA.NET Brno nabídne návštěvníkům dva programové bloky. Prvním z nich, začínající v osm hodin večer, bude promítání dokumentu National Geographic s názvem Tajemství neviditelných světů. Divákům nabídne záběry získané za pomoci moderních technologií, ať už se jedná o elektronové mikroskopy či vysokorychlostní kamery. Součástí je komentovaná prohlídka noční oblohy s ukázkou nejnápadnějších souhvězdí a vesmírných objektů.

Navazující přednáška Pavla Bakaly na téma Zrození a smrt vesmíru slibuje odpovědi na kosmologické otázky. Bakala bude mluvit o možnosti velkého multiversa a také o údělu kvantové pěny při zrodu vesmíru.

Akce se uskuteční v pátek ve 20:00 na Hvězdárně a planetáriu Brno. Foto: Wikipedia

Druhý programový blok začíná v deset hodin večer a jeho náplní bude nejaktuálnější otázka kosmonautiky – putování na planetu Mars. Dokument s názvem Explore: Klíč k cestě na Mars, přiblíží onu tíženou lidskou touhu dobýt po Měsíci další těleso Sluneční soustavy.

„Letošní program nabídne návštěvníkům pohled na náš svět od mikročástic, přes planety Sluneční soustavy až po celý vesmír. Plně využívá trojrozměrné technologie promítání, která je ve hvězdárně novinkou, také pak mozku jednoho z předních českých odborníků na vesmír, Pavla Bakaly. Jeho přednáška o teorii mnohovesmíru, jeho vzniku a zániku, je zcela unikátní. PLA.NET BRNO by neměla uniknout žádnému milovníkovi vesmíru nebo scifi,“ uvedl prezident Who Conu Marek Vaverka.

Vstupenky na PLA.NET Brno jsou k dostání na internetové stránce Who Conu za necelých sto třicet korun za programový blok.

Klíčová slova: pla.net. brno, vesmír, stisk, muni, pozvánka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.