27.03.2012 09:00


Pozvánka: Po stopách Vladimíra Menšíka

Autor: Aneta Sklenářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

„Humor je vážná věc,” řekl kdysi herec Vladimír Menšík. Rodák z Moravy se dočkal svého náležitého ocenění. Představitelé jeho rodného města totiž uspořádali výstavu plnou zajímavostí z hercova života.

Co má společného Vladimír Menšík s Alfonsem Muchou? Rodné město Ivančice. Obyvatelé tohoto města si svých rodáků náležitě váží, proto představitelé Ivančic uspořádali celoroční výstavy věnované těmto dvěma velikánům.

Expozice Vladimíra Menšíka návštěvníkům nabízí ke zhlédnutí úřední dokumenty od rodného listu až po ten úmrtní. Z reproduktorů se ozývá komikův hlas a vypráví veselé historky. Velkou vzácností je Menšíkův svatební oblek, který na výstavu zapůjčil Lubomír Kostelka.

Jeden z návštěvníků si prohlíží expozici

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na jednom z výstavních panelů si mohou návštěvníci přečíst citát Jana Wericha: „Pane Menšíku, já se klaním dobrejm hercům. Klaní se Vám, Jan Werich.” Dále mohou vidět hercovu přehlednou filmografii a soupis divadelních her. Nechybí ani busta, která má hostům výstavy připomenout komikovu jedinečnou tvář.

Z dostupných dokumentů mohou návštěvníci vyčíst, že Vladimír Menšík byl nejen talentovaný, ale také chytrý. Na zdi totiž visí jeho dvě školní vysvědčení. A komu by to bylo přece jen málo, může se pokochat mnoha fotografiemi – jak oficiálními, tak momentkami. „Výstava se mi líbí, Menšíka jsem měl rád pro jeho humor,” zhodnotil výstavu návštěvník Jan Zajíc.

A to není vše, co je v Ivančicích k vidění. Obdivovatelé Vladimíra Menšíka si totiž mohou jít prohlédnout i komikův rodný dům. Na něm je umístěna památeční deska s hercovou podobiznou a datem narození.

Klíčová slova: Vladimír Menšík, komik, herec, výstava

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.