05.12.2016 00:27


Pozvánka: Premiéra opery Čert a Káča rozpoutá v Mahenově divadle peklo

Autor: Alan Chumchal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Premiéru opery Čert a Káča od Antonína Dvořáka uvede v sobotu 10. prosince Janáčkova opera Národního divadla v Brně. Režisér Jiří Heřman slíbl, že operu upravili tak, aby se bavili diváci bez rozdílu věku. Premiéra včetně repríz se kvůli opravám budovy Janáčkova divadla uskuteční v Mahenově divadle.

Václava Krejčí Housková, jedna z představitelek Káči, v pekle

Brno – Opera Antonína Dvořáka v podání Národního divadla v Brně o čertu Marbuelovi a Káče je nejen upravena pro diváky rozličného věku, ale dokonce bude vyprávěna z pohledu dětí, jak se svěřil režisér Jiří Heřman. Pekelná premiéra inscenace propukne v Mahenově divadle 10. prosince. 

Námět opery vychází z pohádky Boženy Němcové a českých pověstí o drzé a nebojácné Káče, vychytralém ovčáku Jirkovi a oklamaném čertu Marbuelovi. „Tématem příběhu je Káča, která velice ráda tancuje, a to se samozřejmě promítlo na hudební formě celé opery,“ uvedla dramaturgyně Patricie Částková. Dirigent Jakub Klecker doplnil, že diváci na scéně uvidí povětšinou tradiční české tance. Typicky například valčík a polku, ale třeba také polonézu, či pekelný tanec.

Charakter Káči zlehka prozradila jedna z jejich představitelek Václava Krejčí Housková. "Káča v našem podání není tlustá, hloupá nebo nepříjemná. Důvod, proč si nemůže najít žádného muže, je spíš ten, že je až příliš energická. Naše Káča je veselá, živá a divoká, a přesně taková by Káča měla být," uvedla.

Vstupenky je možné zakoupit na webových stránkách, anebo v prodenách místech Ticketportal, Colosseum Ticket anebo v infocentru v Domu pánu z Lipné v centru Brna. Podrobnější informace jsou k dispozici na webu Národního divadla.

Klíčová slova: divadlo, opera, čert a káča, pozvánka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.