16.05.2012 21:14


Pozvánka: Sborový zpěv se ponese klášterem Rosa Coeli

Autor: Aneta Sklenářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce zazpívá v sobotu v klášteře Rosa Coeli v Dolních Kounicích. Kromě lidovek a spirituálů zazní i moderní písně.

Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce vystoupí v Dolnokounickém klášteře. Foto: Hana KozlováDolní Kounice Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce pořádá v Dolních Kounicích Jarní koncert, na kterém zazní nejznámější skladby tohoto uskupení. Vystoupení bude specifické tím, že se odehraje v prostorách gotického kláštera Rosa Coeli, který je proslulý svou atmosférou.

"Koncert je určen pro všechny, kteří si chtějí přijít odpočinout od starostí každodenního dne a zároveň nasát příjemnou jarně letní atmosféru," uvedla dirigentka sboru Hana Kozlová. Na koncertě zazní několik latinských skladeb, lidovky, spirituály, ale i moderní písně, jako například píseň V tom domě straší duch od Jaroslava Ježka. "Na všech našich koncertech panuje příjemná nálada, protože se na nich lidé uvolní. Mohou si s námi zazpívat, nejvíce si notují lidovky. Energické spirituály je zase uvedou do stavu naprosté pohody," dodala Kozlová.

Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce má za sebou několikaletou historii. Pravidelně pořádá velikonoční a adventní koncerty. Za největší úspěchy by se ale dala považovat zlatá medaile z festivalu Antonína Tupčanského z roku 2011 nebo cena za nejlepší provedení lidové písně na festivalu ve Vlachově Březí. "Sbor Blahoslava Hajnce mám velice ráda a pravidelně chodím na jejich koncerty. Na ten kounický se obzvlášť těším, protože místní klášter je opravdu nádherný a akustika v něm je výborná," uvedla příznivkyně sboru Iva Krejčí.

Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce má za sebou už mnoho koncertů. Autor: Hana KozlováAtmosféru koncertu dotvoří i architektura kláštera Rosa Coeli (což v překladu znamená Růže nebeská). Jeho stavba započala už ve 12. století. Od té doby se v něm událo mnohé, v klášteře například už nekolikrát hořelo. Zajímavý je i tím, že se v něm točil film O princezně Jasněnce a létajícím ševci nebo videoklip Aleše Brichty.

Klíčová slova: koncert, Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce, klášter Rosa Coeli

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.