16.10.2018 10:01


Pozvánka: Snímkem Ucho pokračuje série studentských projekcí ve Scale

Autor: Jakub Krahulec | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Každé úterý večer připravují studenti Masarykovy univerzity projekce filmů vázané k československým dějinám. Po dokumentárním portrétu Dubček přichází tento týden se starým snímkem Karla Kachyni Ucho. Hostem na projekci bude profesor Jaromír Blažejovský.

Brno – Trezorovým filmem Ucho pokračuje v úterý 16. října v kině Scala série projekcí z cyklu Dějiny na 8, který se zaměřuje na důležité postavy a témata československé historie. Projekt Dějiny na 8 organizují studenti Masarykovy univerzity z Ústavu filmu a audiovizuální kultury. Diskutovat o kontextu doby přijde po projekci jejich profesor Jaromír Blažejovský.

Snímek Karla Kachyni z roku 1970, který si odbyl preméru až od 20 let později, vrací do kina otázky paranoie a strachu z všudypřítomné politické moci. Děj se odehrává v bytě manželského páru, přičemž hlavní hrdinové postupně zjišťují, že je někdo odposlouchává, přibližuje zápletku filmu jedna z organizátorek projektu Eva Kováčová,  „ukazuje nám, že strach o své bezpečí neměli jen obyčejné lidé, ale i političtí funkcionáři.

Psychologické drama může lákat i svým hereckým obsazením v čele s Jiřinou Bohdalovou a Radoslavem Brzobohatým. "Těším se na mladého Brzobohatého," uvádí studentka Tereza Bochinová. Celý program s Brzobohatým i Blažejovským začíná v úterý v půl deváté večer v kině Scala.

Klíčová slova: Scala, Ucho, program, Dějiny na 8

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.