04.05.2012 18:46


Pozvánka: Špilberk Food Festival nabídne gastronomický orgazmus

Autor: Markéta Mikšíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Gastronomický festival na hradě Špilberk je určený všem milovníkům dobrého jídla a pití. Bude se konat jedenáctého až třináctého května. Akce láká na přehlídku kvalitního jídla a rozmanitého doprovodného programu v podobě barmanských show, besed a akcí pro děti.

Logo gastronomického festivalu Špilberk Food Festival. Foto: Špilberk Food FestivalBrno Přímo pod širým nebem s jedinečným výhledem na Brno budou své speciality připravovat šéfkuchaři nejvýznamnějších jihomoravských restaurací. Návštěvníci prvního ročníku Špilberk Food Festivalu se mohou v polovině května těšit na bohatý program plný kuchařských exhibicí, degustací vína, piva, destilátů a kávy.

„V těchto dnech přípravy na festival vrcholí. V předběžném doprovodném programu nechybí besedy s odborníky, barmanská show nebo speciální akce pro děti,“ uvedla organizátorka festivalu Kateřina Bílková. Součástí akce bude také velká prodejní přehlídka vín. Ochutnávky povedou samotní vinaři, kteří vysvětlí zájemcům nejen jak víno správně ochutnávat, ale také jak ho pěstovat a zpracovávat.

Vstupenky si mohou návštěvníci zakoupit vždy na jeden konkrétní den a to buď ve vybraných jihomoravských restauracích, nebo elektronicky na internetových stránkách festivalu. Součástí vstupenky je balíček festivalových platidel na konzumaci, za které si návštěvníci festivalu mohou zakoupit již konkrétní degustační menu, nápoje a další delikatesy.

Více informací zájemci naleznou na internetových stránkách festivalu ZDE.

Klíčová slova: Špilberk, jídlo, gastronomie, festival

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.