13.11.2014 07:19


Pozvánka: Symposium chce naučit podnikat

Autor: Martina Pavelková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Poslední listopadový týden zavítá na Podnikatelskou fakultu Vysokého učení technického již čtvrtý ročník konference nazvané Symposium. Její organizátoři si kladou za cíl pomoci vysokoškolským studentům a absolventům s podnikatelskými začátky a snížit tak počet mladých lidí bez stálého zaměstnání. Kromě tradičních přednášek letos nově proběhnou i tematické workshopy. 

Brno – Dvoudenní podnikatelská konference organizovaná mezinárodní neziskovou organizací AIESEC nabídne zájemcům přednášky odborníků, workshopy pro začínající podnikatele i networkingový večer. Na podnikatelskou fakultu se v termínu 27. - 28. listopadu chystá i studentka Petra Andrýsková. „Zatím nemám žádný konkrétní projekt, ale vím, že informace z praxe jsou důležité,“ uvedla. V programu ji zaujala především témata týkající se marketingu a web designu. „Jsou to oblasti, kterými se zabývám i v současné práci a ve kterých se chci dále vzdělávat,“ dodala Andrýsková.

Podnikatelské symposium. Foto: Archiv, Symposium 2013.

Novinkou letošního ročníku jsou workshopy, které povedou odborníci z praxe. „Workshopy budou celkem čtyři a jsou určené těm, kteří již svou firmu rozběhli,“ řekla hlavní organizátorka Veronika Čechová. Tato praktická část celé akce se bude věnovat konzultacím s investory, web designéry nebo právníky.

Hlavní organizátorka Veronika Čechová. Foto: Martina Pavelková.

Organizátoři konference sice nejsou za pomoc s realizací finančně ohodnocení, ale čas, který přípravě akce věnovali, nepokládají za ztracenou investici. „Vyzkouším si v praxi věci, které jsem se naučila ve škole z knížek,“ popsala Karolína Preslová, která má na starost marketing akce. Doufá, že zkušenost s organizováním Symposia jí v budoucnu pomůže při hledání práce.  

Více informací naleznou zájemci na webových stránkách konference http://www.symposium.cz/. Registrační lístek lze zakoupit na tomtéž webu za 490 korun, se vstupem na workshopy za 990 korun. Na začínající podnikatele se na přednáškách a workshopech těší třeba Roman Hřebecký, Michal Doubek, Josef Kadlec a další experti v oboru. 

Klíčová slova: Symposium, podnikání, přednášky, workshopy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.