16.05.2012 16:07


Pozvánka: V Brně zazáří hvězda newyorské Metropolitní opery

Autor: Markéta Mikšíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Strhující operní drama Elektra skladatele Richarda Strausse se po dlouhých pětaosmdesáti letech představí opět v Brně. Na páteční premiéře vystoupí v hlavní roli hvězdná sólistka newyorské opery Janice Baird.

Elektra Janice Baird a Adriana Kohútková jako jedna z vedlejších postav Chrysothemis. Foto: Národní divadlo BrnoBrno Premiéru hudebního dramatu plného hrůzy z krvavého zločinu zhlédnou návštěvníci brněnského Národního divadla v pátek 18. května od devatenácti hodin. Americká pěvkyně Janice Baird z Metropolitní opery v New Yorku ztvární hlavní roli mytické vražedkyně Elektry.

Rodilá Newyorčanka a představitelka Elektry Janice Baird patří k předním světovým sopranistkám. Díky svému expresivnímu hereckému projevu je nesmírně působivou operní interpretkou. „Janice Baird je jednou z nejlepších interpretek Elektry na světě, a to podle ohlasů diváků i kritiků,“ upřesnila mluvčí Národního divadla Šárka Motalová.

Taktovky se v Brně ujme proslulý německý dirigent Caspar Richter. Operu režíroval osobitý výtvarník a zkušený režisér Rocc.

Strauss se při psaní díla inspiroval řeckou mytologií. Elektra spolu se svým bratrem Orestem zavraždí svou matku a jejího milence, aby pomstili násilnou smrt svého otce. Elektra je světově proslulé dílo jak po hudební, tak po dramatické stránce. „Opera je o záchraně vlastního života v extrémních podmínkách. Volit vraždu nebo se nechat zlikvidovat?,“ přiblížila děj Motalová.

Diváci mají v Brně možnost zhlédnout toto unikátní představení pouze ve třech reprízách, a to 20., 27. a 30. května. Vstupenky jsou k dostání od tří set korun na pokladně Národního divadla v Brně nebo na internetových stránkách: www.ndbrno.cz

 

 

 

 

 

 

 

Klíčová slova: Opera, Elektra, Národní divadlo Brno (NDB), Metropolitní opera New York, Janice Baird

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.