01.12.2018 10:47


Pozvánka: V pražské Kasárně Karlín budou vybírat nejbizarnější filmy

Autor: David Křída | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V sobotu večer začne první soutěžní ročník Bizár Festu. Tvůrci jedenácti přihlášených filmů v něm budou soutěžit v porovnání podivnosti a bizárnosti svých výtvorů. Další dva snímky budou promítané v nesoutěžní části festivalu, kde se také objeví několik pozvaných osobností.

V prvním soutěžním ročníku Bizár Festu se utká jedenáct filmů. Zdroj: Facebook Bizár Festu

Praha – Příznivci podivných filmů si přijdou na své při návštěvě Bizár Festu. Letošní ročník organizátoři rozdělili do dvou částí, na soutěžní a nesoutěžní segment. V tom prvním trojice porotců zhodnotí jedenáct soutěžních filmů a vyberou z nich ten nejlepší a nejbizarnější. Vítězní tvůrci získají zdarma roční kurz kinematografie. Jedná se tak o první ročník festivalu, v němž se filmy nebudou jen promítat, ale také mezi sebou budou jejich autoři soupeřit v míře bizárnosti.

Mezi podivnými filmy, které návštěvníci festivalu uvidí, je například snímek Biting Dogs vyprávějící příběh muže, který si fetišizuje vlastní zoufalství. Dál pak třeba Příběh vánoční o prodavačce je o ženě, které dochází trpělivost s apatickým manželem, či Nikdo nic neříká, příběh sedmnáctiletého kluka, se kterým se začne bavit záchodová mísa. O vítězi rozhodne tříčlenná porota. V ní zasedne absolventka katedry kamery na Filmové akademii múzických úmění (FAMU) Klára Belicová, filmový producent Jiří Forejt a student FAMU David Havas.

Program Bizár Festu začíná v sobotu prvního prosince od půl sedmé večer v prostorách garáží Kasárny Karlín v Praze. Po soutěžní části bude následovat ta nesoutěžní. V ní se bude promítat dvojice filmů Kája a Ezopové. Celou bizárnost akce pak organizátoři dovršili pozváním dvou známých věštců, Jolandy a Vlasty Plamínka.

Klíčová slova: pozvánka, bizár, filmy, festival

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.