14.05.2019 23:15


Pozvánka: Ve Vyškově zastavil vlak československých legionářů

Autor: Petr Vadovič | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Legionářský ešalon představuje veřejnosti život československých legií v Rusku v letech 1918 až 1920. V úterý 14. května zastavil ve Vyškově. Lidé ho budou moci zdarma navštívit do 19. května.

Legiovlak bude na vyškovském nádraží do 19. května. Foto: Československá legionářská obec

Vyškov – Legiovlak je od 14. do 19. května k vidění v železniční stanici ve Vyškově. Rekonstrukce legionářského ešalonu je široké veřejnosti přístupná zdarma od osmi do osmnácti hodin ve všední dny a od devíti do devatenácti hodin o víkendu. Od dvou hodin odpoledne jsou v legiovlaku každou hodinu komentované prohlídky.

Rekonstrukce vojenského vlaku se skládá ze čtrnácti vozů, mezi nimiž je například obytný, obrněný nebo prodejní vůz. Jde o rekonstrukci vlaku, které používaly československé legie k přesunům po transsibiřské magistrále v letech 1918 až 1920. Ve všech vagonech je pro návštěvníky připravena rekonstrukce vybavení, originální exponáty a fotografie mapující historii československých legií v Rusku.

Legiovlak je projektem Československé legionářské obce. Jeho cílem je přiblížit historii Československých legií veřejnosti, především pak mládeži. V pojízdné výstavě proto pořádají i prohlídky pro školy. Vlak brázdí Českou republiku od roku 2014. Za tu dobu už jej navštívilo 600 tisíc návštěvníků.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.