27.10.2016 14:15


Pozvánka: Vyloví rybáři z Vrkoče zlatou rybku?

Autor: Markéta Lankašová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Tradiční výlov rybníka Vrkoč u Iváně láká na rybí speciality a pozorování rybářských dovedností na čerstvém vzduchu. Třídenní akce začíná už tento pátek.

Iváň -  Sváteční prodloužený víkend lze strávit i jinak než na oslavách nebo u televize. I letos naváže Rybníkářství Pohořelice na více než dvacetiletou tradici a pro veřejnost zpřístupní výlov rybníka Vrkoč nedaleko Iváně. Slavnostní akce se mohou návštěvníci zúčastnit od pátku 28. října do neděle 30. října. S výlovem bude spojená nejen výstava nejzajímavějších ryb ze sítí, ale také rybí trh nebo pasování nových rybářů.

Rybáři se soustředí na rozmístění sítí.

První zátah sítí bude vždy v půl osmé ráno. “Doporučujeme všem, aby dorazili kolem čtvrt na osm. Budou tak mít čas shromáždit se kolem hráze a najít to správné místo na pozorování rybářů,” upozornil ředitel Rybníkářství Pohořelice Roman Osička. Celý výlov bude komentovat rybář nebo porybný, a diváci tak budou mít přehled, co se na lovišti nebo v kádích děje.

Ulovené ryby si pak lidé budou moci koupit, případně rovnou na místě ochutnat. “Návštěvníci si pochutnají hlavně na uzených nebo marinovaných rybách. Jako specialitu chystáme rybí klobásy,” prozradil  Osička. Ti, kdo rybímu masu neholdují, si mohou dát bramboráky, klobásy nebo langoše z okolních stánků. Organizátoři přizvali i umělecké řemeslníky, kteří budou nabízet své výrobky ze dřeva a kovu. Návštěvníci narazí také na stánky s oblečením a hračkami. “I když jsme se snažili jejich výskytu co nejvíce zamezit, úplně se nám to nepodařilo,” podotkl Osička.

Pro návštěvníky, kterých bývá každoročně na desítky tisíc, je připraveno několik velkých polních parkovišť, která jsou podle Osičky i přes deštivé počasí v dobrém stavu. Vstupné do areálu rybníka je zdarma. Lovit budou rybáři každý den od 7:30 do 16:00 hodin. V pondělí 31. října se rybáři přesunou na Jaroslavický dolní rybník, kde zůstanou až do pátku 4. listopadu. I na tento výlov se lidé budou moci přijít podívat, avšak širší doprovodný program zde nenajdou.

Klíčová slova: Vrkoč, výlov, rybník, ryby, Rybníkářství Pohořelice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.