11.04.2019 19:39


Předvelikonoční jarmark provoněly čajové bylinky

Autor: Denisa Mazourková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Čejkovický předvelikonoční jarmark měl několik obsahově různorodých sekcí. Nechyběly stánky s velikonoční tématikou, loutková představení pro děti či workshopy věnované přípravě pokrmů. Pořadatelé také připravili prohlídku výrobnou čajů.

Mezi nabízenými výrobky byly také velikonoční kraslice. Foto: Denisa Mazourková

Čejkovice – Na předvelikonoční jarmark měli návštěvníci možnost přijít v neděli 7. dubna do sídla firmy Sonnentor v Čejkovicích na Hodonínsku. Akci organizátoři zahájili v deset hodin ráno a ukončili v pět hodin odpoledne. Celá událost se nesla ve směsici velikonočního a čajového duchu. Součástí programu byly také workshopy výroby čajů, smoothie a dezertů.

V deset hodin ráno prodávající otevřeli své stánky. Mezi výrobky se objevily například tradiční dřevěné hrkačky a dřevěné růže. V největším zastoupení však byla ryzí velikonoční tématika malovaných kraslic. „Navštěvuji vždy několik předvelikonočních trhů, abych si takticky zakoupila ty nejkrásnější kraslice. O Velikonočním pondělí tak už nic nemusím sama vyrábět a mám klid,“ uvedla návštěvnice Věra Válková.

Každou půlhodinu zaměstnanci prováděli zájemce po výrobně a seznamovali je s procesem zpracování bylinek a výroby čaje. Zúčastnění se dozvěděli, že samotné výrobě čaje předchází velmi složitá příprava. „Všichni biopěstitelé musí zasílat každou várku bylinek na třístupňovou kontrolu. První je senzomotorická, tedy prováděná pouhým pohledem. Dalším stupněm je zkouška mikrobiologická, při níž vědci zkoumají případný výskyt mikrobů. Poslední je zkouška na chemické látky,“ popsal proces průvodce Marek Dlouhý.

Pro nejmenší návštěvníky si připravili loutkoherci hru O Sněhurce a sedmi trpaslících. Děti se mohly také kreativně vyžít v dílnách při tvorbě velikonočních pomlázek a zdobení vajíček. „Jsem ráda, že jsem mohla zabavit i vnoučata. Prohlídka výrobou je pochopitelně v jejich věku příliš nezaujala. Vnuk si tedy zkusil vytvořit svou první pomlázku a vnučka si nazdobila dvě vajíčka,“ řekla návštěvnice Marie Horáková. Později vystoupil také dětský folklórní kroužek. Vstup na událost byl zdarma.


Klíčová slova: jarmark, Velikonoce, bylinky, čaje

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.