22.11.2018 23:55


Přehlídka JobChallenge nabízí studentům práci a orientaci na trhu

Autor: Kristina Křivková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Veletrh JobChallenge vytvořil ve středu podvanácté společnou platformu pro firmy a absolventy vysokých škol. Přes sto firem nabízelo zájemcům pracovní příležitosti v různých oborech. Veletrh na brněnském výstavišti společně pořádaly Masarykova a Mendelova univerzita a Vysoké učení technické. Účelem akce je propojovat absolventy s firmami a zorientovat je na současném trhu práce.

       

Brno Pracovní příležitosti pro studenty prezentoval další ročník veletrhu JobChallenge, který se konal ve středu 21. listopadu na brněnském výstavišti. Na její dvanáctý ročník přišlo přes dva a půl tisíce návštěvníků. „O veletrh je velký zájem jak ze strany studentů, tak ze strany vystavujících firem. Ze sto padesáti přihlášených firem jsme vybrali sto dvacet šest tak, abychom naplnili různorodost pracovních příležitostí v patnácti různých oborech," sdělila koordinátorka Veletrhu JobChallenge 2018 Veronika Čechová.

        

Studenti, kteří měli možnost nechat si poradit od zástupců tří pořádajících univerzit, měli velký zájem zejména o konzultace životopisů. Studentka Masarykovy univerzity Martina Novotná přišla na veletrh hledat práci v marketingu. „Ideální pracovní příležitost v marketingu jsem na veletrhu nenašla. Největším přínosem pro mě byla konzultace životopisu, při které jsem se dozvěděla spoustu rad a tipů, jak svůj životopis upravit s ohledem na konkrétní pracovní pozici. Získala jsem také informace o kurzu moderátorství, do kterého bych se chtěla přihlásit,“ popsala svůj zážitek z veletrhu Novotná.

     

Veletrh také uvedl dvanáct moderovaných debat s absolventy, kteří v současnosti pracují pro prezentované firmy. Iva Habrnálová před rokem připravovala Veletrh JobChallenge za Kariérní centrum Masarykovy univerzity a díky tomu přišla do kontaktu s firmou, ve které nyní pracuje. „Studentům radím, aby se méně stresovali. Člověk nemusí využít všechny možnosti, ale měl by se raději zaměřit na to, co ho zajímá a baví,“ řekla Habrnálová.

      

Přehlídku pracovních příležitostí doplnily předváděcí stánky s osobnostními testy, virtuálním závodem nebo předpovídáním budoucnosti. Návštěvníci mohli také soutěžit o ceny od vystavujících firem.

Klíčová slova: veletrh, jobchallenge, práce, studenti, vysoká škola

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.