28.09.2017 20:08


Přestavba Halasova a Tuřanského náměstí? Je to v plánech architektů

Autor: Barbora Ficbauerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Druhý den konference s názvem Plán pro ulici se nesl v duchu městských center a sídlišť. Mezi diskutovaná témata patřily projekty na proměnu Halasova a Tuřanského náměstí. Představil je architekt Michal Sedláček při své prezentaci na téma Městské části bez centrálního prostoru. Zájem o akci byl velký, zúčastnili se zástupci mladší i starší generace.

Návštěvníci přichází na další blok přednášek konference Plán pro Brno. Foto: Barbora Ficbauerová

Brno – Experti z různých oblastí rozvoje měst prezentovali své zkušenosti ve středu 27. září na konferenci Plán pro Brno v kině Scala. Jedním z přednášejících byl také Michal Sedláček, ředitel Kanceláře architekta města Brna. Řeč byla o možných budoucích přeměnách brněnských městských částí, například Halasova a Tuřanského náměstí.

Původně chtěli brněnští architekti pracovat na projektech pro změnu tří brněnských náměstí. Mimo Halasova a Tuřanského náměstí se jim nelíbí také náměstí Míru, které je spíše tramvajovou smyčkou. Nakonec však rozpracovali pouze dva plány. „Začali jsme pracovat na všech třech projektech, ale zjistili jsme, že náměstí Míru je takový gordický uzel, ten teď asi nerozepneme,“ zdůvodnil Sedláček. Zároveň zdůrazňuje, že vše je teprve v iniciačních fázích a nyní je důležité ptát se místních, co by na náměstích mělo být.

„Myslím si, že konkrétně Lesná, kde se nachází Halasovo náměstí, nikdy špatná nebyla a ani není. Přeměna by však mohla zvýšit její hodnotu, která je už tak vysoká,“ vyjádřila návštěvnice konference Vlasta Hrčková svůj názor na návrhy změny náměstí.

Přednášky a diskuze odborníků na rozvoj měst ukončily dvoudenní konferenci. Nyní organizátoři nabídnou brněnskému magistrátu skutečný Plán pro Brno. „Vítáme všechny podobné diskuze o městě a jeho rozvoji a budeme rádi za postřehy a doporučení, která z podobných akcí vzejdou,“ uvedla k iniciativě za kancelář primátora Zuzana Šrámková.

Klíčová slova: Brno, architektura, Plán pro Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.