13.05.2019 12:42


Připojení k internetu, zásuvky i občerstvení. To vše nabízí cestujícím nová čekárna před Dolním nádražím

Autor: Karolína Novotná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Ochranu před deštěm, občerstvení či připojení k internetu nabízí cestujícím nová čekárna u brněnského Dolního nádraží. Slavnostně ji dnes otevřela primátorka Markéta Vaňková. Od prosince tam z důvodu rekonstrukce hlavního nádraží jezdí dálkové i regionální vlaky.

Nová čekárna před Dolním nádražím. Foto: Karolína Novotná

Brno –  Novou čekárnu u Dolního nádraží dnes v deset hodin slavnostně otevřeli zástupci města Brna v čele s primátorkou Markétou Vaňkovou. Cestujícím, kteří jsou od prosince nuceni cestovat z prostor u autobusového nádraží Zvonařka, tak poskytnou ochranu před deštěm nebo občerstvení v podobě foodtrucků.

Nová čekárna je tvořena z osmi prosklených jednotek. Určená je zejména na letní období, protože není nijak uzavřená. „Většina prostorů bude sloužit cestujícím, kteří čekají na své spoje. Zde budou mít k dispozici pohodlné sezení, připojení k internetu i zásuvky. Současně budou mít díky informačním tabulím dokonalý přehled o aktuální dopravní situaci,“ říká primátorka Vaňková.

V dalším modulu se pak představí brněnské firmy i projekty města. Na místě budou také takzvané foodtrucky, neboli pojízdné prodejny, nabízející kávu i jiné občerstvení. Jejich nabídka bude reagovat na roční období. K posezení poslouží zhruba třicet stolů. „Čekárna má návštěvníkům ukázat vlídnou tvář města hned po výstupu z vlaku a všem, kteří dojíždí za prací, zpříjemnit cestování. Turistům navíc v rámci projektu nabídneme navigaci do centra města a kompletní informace o výluce,“ vysvětluje ředitelka turistického informačního centra Jana Janulíková.

Cestujícím se snaží otevřením nové čekárny zpříjemnit situaci. „Už jsme přesunuli zastávku městské hromadné dopravy o několik desítek či stovek metrů blíže. Taky jsme zde vystavěli parkoviště kiss and ride, sloužící k rychlému vyložení zavazadel,” popisuje Vaňková. Více si o něm lze přečíst zde.

Před otevřením sloužily cestujícím stavební buňky v majetku Českých drah. „Víme, že to tady trochu vypadá, jako bychom byli dva roky po skončení druhé světové války. Nádraží nebylo při přesunu kapacitně připraveno čekárnami ani toaletami,” přiznává náměstek primátorky Petr Hladík. Otevření přichází po téměř pěti měsících.

Na dolní nádraží jezdí například vlaky ve směru do Prahy nebo Vídně. „Je to pěkné a moderní. Bohužel daleko od toho skutečného nádraží. Víc mě ale štve autobusová doprava, která jezdí na hlavní nádraží. Autobusů je málo a zastavují daleko od tramvají,” říká pravidelná cestující Klára Beranová.

Klíčová slova: Dolní nádraží, Brno, České dráhy, čekárna

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.