16.05.2019 22:36


Přispívat do potravinové sbírky mohou lidé poprvé i on-line

Autor: Michaela Galuszková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Sobota se ponese ve znamení dne solidarity. V obchodech po celé republice se uskuteční potravinová sbírka. Vybrané potraviny a drogistické výrobky následně poputují do neziskových organizací, které pomáhají lidem v nouzi.

Autor: Byznys pro společnost

Brno – Celou sobotu se bude ve vybraných obchodech konat potravinová sbírka. Lidé mohou darovat trvanlivé potraviny či drogerii, které následně pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. Seznam všech potřebných věcí lze najít na internetových stránkách.

Potravinovou sbírku pořádá Česká federace potravinových bank spolu se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR a Asociací společenské odpovědnosti. Nedílnou součástí je také zapojení obchodních řetězců. Letos se jedná o Albert, Billu, Kaufland, Lidl, Makro Cash & Carry, Penny Market a Tesco. „Lidé mohou v jednotlivých prodejnách odevzdat zakoupené trvanlivé potraviny či drogistické zboží dobrovolníkům, které snadno poznají podle zelené zástěry s logem sbírky. Darované zboží se převeze do skladů potravinových bank, odkud se následně rozveze potřebným,” vyjádřila se ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová.

Sedmý ročník potravinové sbírky přináší i některé změny. Od letoška se bude potravinová sbírka konat dvakrát ročně a poprvé se navíc mohou lidé zapojit i prostřednictvím internetových obchodů. Nově se zapojily dva  iTesco a Rohlik.cz, prostřednictvím kterých mohou lidé darovat potraviny a drogerii od 10. května do 24. května.

Zákazníci zakoupí balíček v určité hodnotě s potřebnými potravinami a drogerií. „Jsem opravdu rád, že se od letošního roku bude Sbírka potravin konat dvakrát ročně a že se k myšlence pomoci potřebným opět přihlásilo všech sedm členských obchodních řetězců našeho svazu," sdělil Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Prouza také dodal, že se za posledních šest ročníků podařilo vybrat celkem 1 625 tun trvanlivých potravin, což odpovídá více než třem milionům porcí jídla.

Podle Láchové není sbírka jen o množství potravin, ale také o jejich kvalitě. „Celkové množství je poslední dva roky velmi podobné. Výrazně se nezvyšuje, proto jsme se rozhodli zapojit i online shopy a dělat sbírku raději dvakrát ročně, i kdyby se vybralo jednorázově méně," uvedla Láchová. Dodala také, že v posledních letech se zapojuje čím dál tím více prodejen.

V Brně mohou lidé přispět do potravinové sbírky v 16 obchodech, ve kterých budou v sobotu od 8 do 18 hodin vybírat potraviny a drogerii dobrovolníci. Seznam prodejen lze najít na internetových stránkách Sbírky potravin, kde jsou uvedeny názvy obchodů i s přesnou adresou. 

Klíčová slova: Potravinová sbírka, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.