03.04.2014 21:48


Příznivci lesnictví a myslivosti se sešli na veletrhu Silva Regina

Autor: Doležalová Markéta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Veškerou výbavu do lesa od oblečení, přes boty, zbraně, ale i nože a kožené kabely si mohli lidé zakoupit na veletrhu Silva Regina. Nebylo to však jen o nakupování, zájemci se mohli zúčastnit tematických seminářů, promítání filmů nebo si vyzkoušet myšlenkovou laserovou střelnici. Organizátoři však mysleli i na děti, které se zde mohly například naučit, co všechno se vyrábí ze dřeva.

Brno   Lidé zajímající se o lesnictví a myslivost zavítali na pětidenní veletrh Silva Regina. Začal v neděli 30. března a skončil dnes. Konal se na brněnském výstavišti spolu s dalšími třemi veletrhy zaměřenými na zemědělskou techniku, obnovitelné zdroje v zemědělství a lesnictví, posledním v řadě byl veletrh veterinární. Návštěvníci si zde mohli vše prohlédnout a mnoho věcí i zakoupit.

Doprovodný program veletrhu byl bohatý. Po slavnostním zahájení se lidé mohli zúčastnit jednoho z mnoha seminářů. V areálu se také po celou dobu veletrhu nacházely různé výstavy. Jednou z nich byla výstava Národního parku Šumava, jiná se věnovala životu a dílu Josefa Hromase. Návštěvníky mohlo zaujmout také dřevosochání nebo stavba loveckého posedu. A kdo měl hlad, mohl zavítat do lovecké restaurace a dát si třeba kančí na šípkové.

Mezi vystavovateli byly jak obchody s rozličnými mysliveckými potřebami, tak i různé školy. Své místo na veletrhu si našla mimo jiné Střední lesnická škola z Hranic. „Jsme na veletrhu poprvé. Rozhodli jsme se zúčastnit kvůli propagaci. Naše škola má tradici, připravujeme děti pro život. Po škole mohou odejít do jakéhokoliv oboru, ne jen do lesnictví. Naše škola je docela prestižní, 90 procent z našich žáků jde na vysokou školu,“ sdělila Jaroslava Ryšková, která je ve škole vychovatelkou a učitelkou lesní pedagogiky. Své stánky na veletrhu měly i vysoké školy – například Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity či pražská Česká zemědělská univerzita a její Fakulta lesnická a dřevařská.

Poučný program pro děti si připravili vystavovatelé z Ostravských městských lesů. „Děti tu chodí naboso po různých věcech ze dřeva. Pak zjišťují, kam se strom jako surovina všude dostane – od javorového sirupu až po zubní pastu. Dětem se to líbí, jsou tu spokojené,“ vysvětluje Pavel Kotala. Zároveň dodává, že o jejich program je zájem. „Dopoledne tady byly školy. Když tudy jde nějaká rodina, tak je hned odchytíme.“

Veletrhu Silva Regina se opětovně rozhodl zúčastnit i Michal Zubíček se svojí firmou, která se věnuje výrobě loveckých potřeb a koženého zboží. „Naše firma je zde na veletrhu potřetí. Tento ročník mi zatím přijde slabší než ty předešlé. Je tu méně návštěvníků. O naše zboží ale mají  zákazníci stále zájem poměrně veliký,“ řekl Michal Zubíček.

Většinu návštěvníků veletrhu tvořili muži. „Přišel jsem se podívat na nějaké novinky, ale líbí se mi všechno, co tu je. Nejvíc mě zaujala technika,“ popsal návštěvník Petr Bednářek. Na Výstaviště ovšem zavítaly v menší míře i ženy. „Vytáhl mě sem partner. Moc se mi tu ale líbí, především zvířátka. Jsem tu poprvé a jsem nadšená,“ řekla návštěvnice Lída Trávníčková.

Klíčová slova: Silva Regina, veletrh, lesnictví, myslivost

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.