11.10.2013 20:11


Pro jednodenní nákup je nejvhodnější Kaufland

Autor: Adam Bajgar | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Pokud chce zákazník na jeden den nakoupit potraviny, aby se do syta najedl, v cenách obchodních řetězců jsou velké rozdíly. Když si zákazníci nekupují předpřipravená jídla, nejlevnější je pro ně nákup v obchodním řetězci Kaufland, zatímco nejdražší v Bille. Rozdíl mezi nimi dosahuje téměř šedesáti korun.

Brno - V dnešní době, kdy se vše zdražuje a zlevňuje minimum, je opatrnost s penězi velice důležitá. Ať už se jde o cokoliv ke koupi. Neoddělitelnou součástí všech nákupů je nákup jídla. Lidé dnes nakupují ve velkých obchodních řetězcích, které se předhánějí v poskytování slev na všechno možné a své ceny často označují jako „nejlevnější, top cena, akce, super akce“ a tak podobně. Všechny se tváří, že právě u nich je nejvýhodnější nakupovat. Pokud se tedy velmi zprůměruje potřebný příjem jednoho člověka na den, nehledí-li se na správné zastoupení živin, vystoupí rozdíly v množství peněz, které jsou za to potřeba.Billa se ukázala jako jeden z nejdražších obchodů na nákup běžných potravin. Foto: Adam Bajgar

Pokud tedy budeme pracovat s předpokladem, že se jeden člověk za den nají alespoň třikrát, aniž by chtěl používat předpřipravená jídla, (například polévky z pytlíku) lze zařadit na tento „jídelníček“ následující potraviny: osm rohlíků, mazací sýr, sto gramů krájeného salámu, dvě lahve minerální vody, těstoviny, maso v konzervě a protlak. Rozdíly v cenách v jednotlivých řetězcích se ovšem značně liší.

Z šestice nejznámějších řetězců, kterými jsou Tesco, Billa, Albert, Kaufland, Lidl a Interspar, vyšel nejlépe Kaufland. Zde se dá zmíněný seznam pořídit za méně než devadesát korun, a to samozřejmě při nákupu vždy nejlevnějších verzí ze zmíněného seznamu. Jako druhý skončil řetězec Lidl, kde je možné nakoupit do sta korun. Těsné třetí místo zaujímá Interspar a čtvrté místo obsadil řetězec Albert, kde cena nákupu přesáhla sto deset korun. Předposlední skončilo Tesco a nejdražším řetězcem je Billa, kde zmíněný nákup zákazník pořídí za více než sto čtyřicet korun, což je o téměř šedesát korun více, než by utratil ve "vítězném" Kauflandu.

Ne ovšem všechny jednotlivé položky jsou nejlevnější v Kauflandu. Sálám je nejlacinější v Tescu a těstoviny v Albertu. Pokud by se tedy ceny zkombinovaly, dal by se tento nákup pořídit za dvaaosmdesát korun. S těmito cenami ovšem vždy dokážou zatočit aktuální slevy, které se každý týden mění. Uvedené ceny ovšem nebraly v potaz aktuální slevy, ale běžné ceny.

Klíčová slova: nakupování, ceny, obchodní řetězce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.