13.04.2018 12:22


Proč vláda stále nemá důvěru? Podle Brňanů je hlavní problém Babiš. Vadila by jim podpora SPD i KSČM

Autor: Tomáš Kiss | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Volby do Poslanecké sněmovny se konaly téměř před půl rokem a Česká republika stále nemá sestavenou vládu s důvěrou poslanecké sněmovny. Jako nejpravděpodobnější možnost se jevila vláda ANO a ČSSD s podporou komunistů. Tato jednání se ale ve čtvrtek uzavřela s pravděpodobností, že jednání začne znovu.

Brno - Ve čtvrtek 5. dubna ukončila sociální demokracie jednání o účasti ve vládě s hnutím ANO. Prezident na úterní schůzce s premiérem v demisi Andrejem Babišem navrhl zahájení jednání s komunisty a hnutím SPD. Vedení hnutí ANO to ale ve čtvrtek odmítlo a odhlasovalo si znovuzahájení dějství se sociálními demokraty. Redakce Stisku se ptala Brňanů, jaké sestavení vlády by jim bylo nejbližší a zda by podpořili předčasné volby.

 


    

 Petr Vašíček, 57 let, stavební inženýr, Brno

 Co považujete za současné varianty? Zatím máme vládu v demisi, kterou by   měli okamžitě odvolat a sebrat jí všechny pravomoci. Jinou vládu zatím   nemáme. Dokud toto bude trvat, nemáme se o čem bavit.


 

 

 

 

 

 

 

 

 Tomáš Vocílka, 24 let, student, Brno

 Nelíbí se mi situace ohledně oligarchy Andreje Babiše a snažil bych se to vzít za jiný konec. Předčasné volby by snad pomohly, ale to teď nikdo nedokáže říct. Je to relativně krátká doba. Lidi se poslední dobou ozývají, že se jim situace nelíbí.

 

 

 

 

 

  

 Pavol Hudran, 36 let, web designér, Opava

 Nedokážu říct. Vím, kterou variantu nechci. Nechci tam komunisty, nechci   tam Okamuru. K ANO mám výhrady, ale chápu, že je to legitimně zvolená     strana. Takže klidně, ale bez Babiše. Záleží, jak se politici dohodnou. Ale   komunisti, ani Okamura tam nemá co dělat. A Babiš je „estébák“ a   problematická osoba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Jana Vaňková, 74 let, důchodce, Brno

 Řešením by pro mě bylo zrušení SPD, ANO a komunistů. Naopak bych ráda   viděla vládu složenou z poslanců ODS, Starostů a TOP 09.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 Blanka Plasová, 38 let, lektorka na fakultě sociálních studií, Brno

 Aktuálně asi žádnou. Myslím si, že jsme v takové situaci, kdy by nejlepším   řešením byly předčasné volby. Myslím si, že kdyby byly další volby, tak by se   to změnilo, protože spousta lidí situaci vnímá jako neudržitelnou. Možná i   hnutí ANO by to donutilo k tomu, aby Babiše odstavilo. Alespoň na dobu,   než si vyřeší své soudní spory.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Klíčová slova: Vláda, Anketa, Babiš, Volby

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.