10.03.2020 15:30


Projekt Go Up nepřijali Brňané dobře. Odpor lidí je mi sympatický, říká vinohradský starosta

Autor: Anita Hofmannová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nový rekreačně sportovní areál má podle plánu developera Jiřího Maršálka vyrůst na soukromých pozemcích v brněnských Vinohradech. Obyvatelé i zastupitelé brněnské městské části Vinohrady jsou proti, dle nich je opravdový účel stavby zatajen a městská část není na výstavbu projektu Go Up připravena. Starosta Jiří Čejka vyjádřil nesouhlas. Tvrdí, že nedostal k projektu důležité informace a celý plán byl připraven za jeho zády.

Vizualizace rekreačního centra. Zdroj: Properity.cz

BRNO – Sportovní a rekreační komplex má na konci ulice Bořetická v městské části Brno-Vinohrady místo tenisového kurtu a zelené plochy postavit společnost Properity. Tvůrci projektu počítají s výstavbou areálu, který má mimo jiné obsahovat přibližně devadesát ubytovacích jednotek. Kromě těch se v rekreačním středisku chystá lezecká stěna, posilovny či prostory pro sálové lekce. Desetipatrové centrum má zastavět část travnaté plochy a tenisový kurt.

Zastupitelé městské části v čele se starostou Jiřím Čejkou (ČSSD) s realizací tohoto projektu nesouhlasí. „Výstavba má být provedena na soukromých pozemcích, které jsou dle územního plánu určeny pro sportovní a rekreační aktivity. Tento plán neumožňuje bytovou výstavbu. Bohužel, spolu se sportovišti umožňuje i zřízení objektů určených k ubytování za účelem rekreace, takže zákon takové využití rekreačního areálu neodporuje, vysvětloval Čejka ve svém dopise vinohradským spoluobčanům. 

Zdůrazňuje v něm také, že k odmítání projektu má pádné důvody. „Léta odmítáme jakoukoliv výstavbu v naší městské části. Důvodem jsou nadmíru stavebně zahuštěné Vinohrady, složitá dopravní situace a řada dalších důvodů, které jsou v rozporu s rozsáhlou stavbou areálu. Musím říct, že odpor vedení radnice, opozice i veřejnosti proti záměru je pochopitelný a mně je právě odpor veřejnosti velmi sympatický, dodal.

Obavy zastupitelů pramení z faktu, že projekt má stát na místě, kde je pouze jedna přístupová cesta, a navíc se nachází v bezprostřední blízkosti školy. To bude dle nich mít negativní vliv na standard bydlení nejen během výstavby projektu, ale i během provozu, vzhledem k vysokým kapacitám zařízení. Názor Kanceláře architekta města Brna (KAM) není v tuto chvíli znám. „V současné době stanovisko pro město teprve připravujeme, zatím proto nemůžeme projekt více komentovat, uvedla mluvčí KAM Jana Běhalová.

Jak se celá situace vyvine zatím není jasné. Zástupci brněnské městské části Vinohrady vydali stanovisko, kde vyjadřují nesouhlas s projektem v podobě, ve které byl prozatím představen. Investor Jiří Maršálek však oponuje, že o případných požadavcích na úpravu je ochoten diskutovat. Rekreační areál má sloužit jako sportovní vyžití pro hosty s možností ubytování. Inspirací pro projekt se stala americká centra.

Klíčová slova: Go Up, Vinohrady, Brno, projekt, územní plán

Fotogalerie


  • Popis: Vizualizace rekreačního centra. Zdroj: Properity.cz
    Autor: Properity.cz

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.