13.05.2017 11:35


Protikuřácký zákon z pohledu pracovníků v pražských restauracích - pro, či proti?

Autor: Kateřina Marhanová | Kurz: On-line žurnalistika | Kategorie: Trafika

Po vlně obav z elektronické evidence tržeb čeká české restaurace další zkouška – zavedení protikuřáckého zákona, který mimo jiné zakazuje kouření v restauračních zařízeních. To s nelibostí nesou především ti, kteří si v hospodách k oblíbenému nápoji rádi zapálí cigaretu. Důsledek to však bude mít i pro provozovatele těchto podniků. Mnozí z nich se obávají, že lidé budou alkohol raději konzumovat doma, kde si beztrestně mohou zapálit. 

Autor: Kateřina Marhanová

Podle průzkumu Asociace malých a středních podniků, který proběhl mezi 570 provozovateli pohostinství, padesát pět procent z nich se zavedením protikuřáckého zákona nesouhlasí a přibližně třetina se obává poklesu tržeb. Zda tomu tak je i v pražských restauracích a kavárnách, jsem se rozhodla zjistit přímo u zdroje a vyrazila do pěti provozoven v různých částech Prahy.

Téma protikuřáckého zákona není u pracovníků restauračních zařízení příliš populární, to zjišťuji hned v první restauraci v Podolí. Jakmile vyrukuji s otázkou, jak vnímá tento nový zákon mladý výčepní, okamžitě je mi jasné, že tady příliš nepochodím. „Vyjadřovat se nechci, protože bych vám k tomu neřekl nic hezkého,“ neochotně prozradí. Je vidět, že má strach, aby si nezpůsobil potíže.

V restauraci Podolská kotva je obsluhující Simona sdílnější. „Naše restaurace je kuřácká, ale já osobně s protikuřáckým zákonem souhlasím. Přestože nám určitě poklesne tržba, nevidím důvod, proč podporovat kouření,“ říká. 

Ovšem ne všichni tuto skutečnost vnímají stejně. Opačný názor vyjadřuje barmanka Zuzana z restaurace Beertime na Smíchově. „Jako pracovnice nekuřácké restaurace to samozřejmě respektuju, ale jako kuřačka s tímto rozhodnutím nesouhlasím. Beru to jako diskriminaci. Mělo by to záležet na majiteli podniku, aby si on sám rozhodl, jestli se v jeho restauraci kouřit smí, nebo ne.“ Na otázku, zda v důsledku očekává zvýšení tržby, odpovídá: „Najde se pár lidí, kteří se v těchto dnech rozhodnou jít jinam kvůli tomu, že v kuřácké restauraci si mohou ještě měsíc zapálit, ale takových je skutečně málo. Takže výrazný růst tržeb určitě neočekáváme.“

Velmi podobně protikuřácký zákon vnímá pracovník kavárny Caffé Corte di Angelo Petr, který ho rovněž považuje za omezování svobody. Zaujme mě však fakt, že obecně převládající názor, podle něhož zákaz kouření povede ke snižování tržeb, v této provozovně neplatí. „Naše kavárna je už rok nekuřácká, ale nedá se říci, že by ubylo hostů. Pokles tržeb se nás tedy nedotkl. Je ale pravda, že sem teď chodí jiní lidé než předtím, například maminky s dětmi,“ vysvětluje mladík.

Nesouhlas s přijetím protikuřáckého zákona vyjadřuje i výčepní David ze Zahradní restaurace Klamovka. „Považuji to za scestné. Podle mého měly v restauracích zůstat oddělené kuřácké a nekuřácké prostory. Kvůli tomuhle zákonu některé hospody skončí. Nás to asi neohrozí, ale fungování menších provozoven to určitě negativně ovlivní,“ domnívá se. Výhodou této restaurace a mnoha dalších je to, že mají zahrádky, na něž se zákaz kouření nevztahuje.

Zákon vstoupí v platnost 31. května. Podle mluvčího Městské policie hlavního města Prahy Jana Čiháka provozovatelům i hostům nerespektujícím dodržování protikuřáckého zákona hrozí pokuta ve výši pěti tisíc korun.

Více o vzniku reportáže zjistíte na blogu projektu Trafika.

Klíčová slova: městská policie, kouření, protikuřácký zákon, cigarety, restaurace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.