24.10.2019 20:43


První dárci se zapojili do projektu Lékařské fakulty

Autor: Tomáš Mitvalský | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Sté výroční vzniku Masarykovy univerzity oslavili studenti Lékařské fakulty projektem, ve kterém se snaží šířit osvětu o dárcovství krve. Jeho cílem je získat minimálně sto litrů krve od dobrovolných dárců nejen z řad studentů univerzity, ale i od ostatních zájemců. Akce začala ve středu 23. října.

Brno – První dobrovolníci si nechali odebrat krev v projektu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity s názvem “100 litrů krve díky MUNI“. Akce začala ve středu 23. října. „Lékařská fakulta chce připomenout své sté výročí tím, že symbolicky získá minimálně sto litrů krve, a tím pádem i naláká dostatečné množství nových pravidelných dárců,“ sdělila koordinátorka projektu Natália Antalová.

„Krev chci darovat, protože je to nejjednodušší způsob jak někomu zachránit život,“ uvedla studentka medicíny Kateřina Feiková. Organizátoři projektu původně naplánovali termíny odběrů krve pouze do poloviny listopadu. „O akci je velký zájem a na základě toho jsme museli akci prodloužit až do konce ledna,“ dodává Antalová.

Akce je určena jak pro pravidelné dárce, tak pro prvodárce. „Darováním krve někomu pomůžu a mně se svět nezhroutí. Navíc se jako bonus dozvím, co mám za krevní skupinu,“ řekla o své motivaci poprvé darovat krev studentka pedagogické fakulty Natálie Břoušková.

Darování krve probíhá na dvou místech, a to ve Fakultní nemocnici Brno a v krevní bance Fakultní nemocnice u sv. Anny. Dárci předem musí vyplnit registrační formulář a následně si vybírají z termínů, které jim vyhovují. Odběry probíhají dopoledne od 23. října do 28. ledna.

Průběžné výsledky projektu budou vyhlášeny 15. listopadu na Reprezentačním plese Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Akci podpořilo několik sportovních týmů, například Kometa Brno nebo florbalový klub Hattrick Brno.

Televizní zprávu na toto téma naleznete zde.

Klíčová slova: Lékařská fakulta, MUNI, krev

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.