14.12.2012 19:19


Radio R stále hledá nového ředitele

Autor: Kateřina Kusáková | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Pořady

Neúspěšně dopadla volba nového ředitele Radia R. Volitelé se shodli, že z přihlášených kandidátů nikdo neodpovídá jejich představám. Veřejný konkurz a volba se tedy budou opakovat, prozatimní ředitelkou zůstává vedoucí produkce a propagace Kateřina Kusáková.

Důvod, proč žádný z kandidátů nedosáhl na pozici ředitele přiblížila Helena Poláčková, vedoucí Ospalého rána. “Já osobně jsem žádného nezvolila, protože jsem necítila, že by kterýkoliv z kandidátů splnil veškerá má očekávání od budoucího ředitele Radia R.” Ačkoliv všichni byli zajímaví, nikdo nesplňoval komplexní požadavky na schopnosti a vlastnosti, které jsou od ředitele očekávány, dodala Poláčková.

Kandidáti museli představit svoji osobnost a schopnosti formou životopisu a především prezentovat svoji vizi, kam má rádio směřovat. Poté odpovídali na otázky v diskuzi, jež trvala přibližně deset minut. Po debatách se všemi kandidáty proběhlo hlasování.

Radio R hledá ředitele či ředitelku od listopadu, kdy se změnily stanovy (dostupné na radior.cz). Pozici obsazuje svojí volbou tzv. Panel, složený z dobrovolníků zodpovědných za dílčí sekce (redakce či obory činnosti) v jednotlivých odděleních rádia. Ředitel je důležitou funkcí, v jeho kompetenci je reprezentace rádia, manažerské vedení a organizace úkolů a činností. Ředitel či ředitelka rovněž jmenuje dle svého uvážení exekutivní orgán, vedení jednotlivých oddělení rádia. Může tak zásadně ovlivňovat podobu vysílání a propagace.

Svého vedoucího bude Radio R hledat dál, nový konkurz plánuje Panel vyhlásit na začátku ledna. Poté se opět setká s kandidáty a volba proběhne nanovo. Prozatímním ředitelem zůstává Kateřina Kusáková, vedoucí produkce a propagace Radia R a součást jeho vedení.

Martina Pelcová (programová dramaturgyně) “Nového ředitele čeká koordinace dosavadního vedení rádia, které tvoří programový dramaturg, vedoucí produkce a propagace, vedoucí spolupráce, vedoucí lidských zdrojů a koordinátor. V praxi to znamená úzkou spolupráci s nimi, sjednotit vize a krátkodobé a dlouhodbé cíle všech jmenovaných a nastavit jednotný směr. V novém řediteli bychom tak rádi našli nadšeného lídra i prakticky uvažujícího manažera.”.

Kateřina Kusáková (vedoucí produkce a propagace a prozatímní ředitelka): “Jako prozatímní ředitelka rádia neplánuji žádná závažná rozhodnutí, mým jediným cílem je dovést rádio k další, tentokrát již úspěšné, volbě schopného ředitele, který se funkce zodpovědně ujme. “

Klíčová slova: ředitel, konkurz, volba, stanovy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.