21.10.2019 21:29


Ráj dezertů počtvrté. Festival SweetPark osladil pochmurnou říjnovou sobotu

Autor: Hana Štefánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Cukroví, domácí limonády, čerstvě pomletá káva, ale také hamburgery. Na brněnském SweetParku si na své přišli nejen milovníci dezertů. Návštěvníkům se k mlsání nabízela široká škála sladkých i slaných dobrot, které posléze mohli ohodnotit v soutěži o nejlepšího prodejce.

Brno  Již čtvrtý ročník nejsladšího brněnského festivalu SweetPark se konal v sobotu od devíti do devatenácti hodin v historických prostorách budovy Malá Amerika. Na téměř 400 metrech čtverečních se se svými výrobky představilo třináct prodejců s nabídkou tradičních i modernějších verzí zákusků, jako například sugar free nebo raw (syrové dezerty např. z ořechů nebo datlí, pozn.redakce). K ochutnání byla také káva, domácí nápoje a slané jídlo. Na základě své zkušenosti pak návštěvníci mohli hlasovat pro svého oblíbence.

Tento rok byl poprvé festival propojený s akcí WeddingPark, která se po minulé roky konala samostatně. Ta měla přilákat budoucí novomanžele do industriální budovy Malé Ameriky.

„Tento ročník překvapil vysokou návštěvností, na festival dorazilo přes tisíc lidí. Myslíme si, že to bylo i kvůli tomu, že jsme měli sweet zónu propojenou s wedding zónou, přišli nejen milovníci jídla, hlavně sladkého, ale i budoucí nevěsty a ženiši. Malá Amerika má obrovský potenciál jako velmi pěkný, zachovalý prostor, chceme proto, aby se o něm lidi dozvěděli a předem ho neodsuzovali,“ uvedla spoluorganizátorka obou akcí Veronika Hvízdalová.

Stánkaři si dali záležet na prezentaci a vícero z nich mělo ozdobené nejen pamlsky, ale i pulty. Už kolem páté večer byla nabídka zcela vyprodaná a prodejci začali v hale balit. „Tento rok mi přijde o trochu lepší než minulý, ale vyprodali jsme všechno už i loni, nemůžu to teda přesně porovnat. Vím však, že zboží se dnes vyprodalo za pět nebo šest hodin. SweetPark je pro nás taky zvlášť symbolický, protože jsme tady před třemi roky začínali, tehdy se to ještě jmenovalo Cake Fest. Poprvé jsme prodávali na veřejné akci,“ řekla pekařka a prodejkyně Marie Rogozhnikova.

Lidé hodnotili festival pozitivně. „Jsem tady poprvé, náhodou jsem šla kolem a ucítila jsem vůni kávy. Protože jí miluju, nahlédla jsem dovnitř. Nejdřív jsem byla trochu skeptická, protože sladké až tak nemusím, ale po ochutnání veganského čokoládového dortu měním názor,“ nadchla se návštěvnice Veronika Kasalová.

Festival SweetPark se vyvinul z původního CakeFestu, který byl zaměřený čistě na dezerty a sladkosti. Na něm mezi sebou soutěžilo deset podniků, které mohli lidi ohodnotit. „Jakmile začalo na festival chodit víc lidí a začalo se na něj ptát víc dodavatelů, vymysleli jsme SweetPark, na kterém je soutěžení dobrovolné. Ten jsme pak z důvodu velkého zájmu veřejnosti spojili se svatebním festivalem WeddingPark,“ upřesnila Hvízdalová.

Klíčová slova: sladkosti, dezerty, festival, káva, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.