13.03.2017 10:37


Recenze: Pro toho, kdo hledá originální prostředí, je Café Localité správnou volbou

Autor: Kristýna Hortvíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Neobvyklé prostředí, pohodlné posezení, příjemná hudba a útulná atmosféra. Tohle všechno nabízí nově otevřená kavárna Café Localité. Návštěvníci ji najdou v Brně na ulici Jánská 12 ve dvoře domu U Tří knížat.

K pestrobarevným křeslům se hodí jednoduché černé stoly. Foto: Kristýna Hortvíková

V Brně člověk narazí na kavárnu skoro na každém rohu. I tak je občas těžké najít takovou, která by dohromady skloubila příjemné a neokoukané prostředí, dobrou kávu a něco sladkého k zakousnutí. Café Localité všechna tři kritéria splňuje a mohla by tak být podnikem, kde host najde vše, co od kvalitní kavárny očekává.

K přednostem, které Café Localité přináší, rozhodně patří design. Po zdech jsou nalepeny stránky z českých novin, které většinou pojednávají o domácích a lokálních událostech. Nejenže se na to dobře dívá, ale přidává to kavárně na útulné atmosféře, která je ještě umocněna klenutým stropem. Návštěvník má tak chuť sednout si do pohodlných křesílek a strávit tu celé odpoledne. Právě pestrobarevné posezení by mohlo v kombinaci s výraznými zdmi působit přeplácaně, ale je to právě naopak. Oba prvky se k sobě hodí, a právě díky jejich využití prostředí nepůsobí fádně.

Kávě, která je za standardní cenu, se nedá nic vytknout. Vybírat si hosté mohou ze dvou druhů, liší se nejen cenou, ale i chutí. Dezerty se mění podle nabídky a je potřeba vyzdvihnout aranžmá zákusků na talíři. Sama majitelka kavárny říká, že nemá ráda nudné servírování dezertů, chce zákazníkům nabídnout něco jiného. Proto na talíři příchozí nenajdou jen kopeček šlehačky se snítkou máty, čerstvé borůvky nebo jahody, ale také sušené kvítí.

Proč Café Localité? Majitelka kavárny pochází z jihomoravských Čejkovic a podle svých slov je chtěla přenést do svého oblíbeného města Brna. V pestré nabídce proto nechybí víno od místních vinařů nebo čaj, jehož značka má jediné sídlo právě v Čejkovicích. Název tak hezky koresponduje s duchem podniku, který měla majitelka Hanka v úmyslu vytvořit.

Pokud jste stále nenašli kavárnu, kde byste se pohodlně usadili v netradičním prostředí, dali si lahodnou kávu a zákusek naaranžovaný na talíři pokaždé jinak, originálně, Café Localité je pro vás tou správnou volbou.

Klíčová slova: Kavárna, Café Localité, káva, dezert

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.