20.12.2016 16:31


Rekonstrukce Janáčkova divadla, budoucí podoba výstaviště a zástavba na Kamenném vrchu, na tom se shodla Rada města Brna

Autor: Alan Chumchal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Mezi hlavní schválené body zasedání Rady města Brna patřili zejména budoucnost výstavby na Kamenném vrchu, rekonstrukce Janáčkova divadla a přestavení úmyslů města s jeho výstavištěm. Město se v dalším roce zapojí do soutěže Entente Florale Europe, skrze kterou se zaměří na zkvalitňování životního prostředí a flóry.

Autor: Alan Chumchal

Audio

    Náměstek Matěj Hollan odpovídá na otázku ohledně změn v programech souborů Janáčkova divadla po dobu jeho rekonstrukce.
         
    Autor: Alan Chumchal

Brno - Členové Rady města Brna v úterý dvacátého prosince probrali některé záležitosti týkající se města. Mezi hlavní body rady patřilo zařazení strategického plánu Kamenný vrch, který dostal reálnější podobu. Oblast se nachází na jihovýchodě městské části Brno-Nový Lískovec nad ulicí Petra Křivky. „Během dalších deseti let by mělo vyrůst zhruba pětatřicet bytových domů a více jak sto domů jiných,“ vyjádřil se k tomu první náměstek primátora Petr Hladík. Přípravy na stavbu zahájí vedení města již příští rok v lednu, přičemž výstavba by měla začít v roce 2019 a pokračovat až do roku 2026.

Janáčkovo divadlo vedení města zrekonstruuje v jedné etapě, a to z důvodu špatného technického stavu jeho střechy. „Už v roce 2005, kdy se střecha divadla řešila, se vědělo, že takzvané Čižavského desky jsou ve špatném stavu. Proto je potřeba během čtrnácti měsíců, kdy bude divadlo uzavřené z důvodu rekonstrukce, opravit i střechu." Rozpočet tím vedení města o padesát milionů korun navýšilo, celkem na opravy vyčlenění 650 milionů korun.

Co se týče podoby výstaviště, členové Rady města Brna se rozhodli pro vyhlášení mezinárodní urbanistické soutěže. „Soutěž nemá za cíl za každou cenu hledat zcela nové možnosti využití areálu. Spíše má najít kvalitní urbanistické řešení, které dá areálu jednotnou tvář, dlouhodobou udržitelnost a funkční zapojení do struktury města," řekl naměstek primátora pro rozvoj města Martin Ander. Náklady na organizaci soutěže, včetně odměn pro vítězné architekty, činí zhruba sedm a půl milionů korun.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.